Огляд Dr.Web Security Space 11.0: Всеосяжна система безпеки для ПК

В кінці жовтня минає компанія «Доктор Веб» оголосила про випуск нової версії продукту Dr.Web Security Space 11.0. Назвати його «просто антивірусом» не можна - це вже щось більше, а саме, комплексна система захисту персонального комп'ютера від будь-яких негараздів і загроз, в тому числі і від які пов'язані прямо пов'язана з вірусами. Варто відзначити, що разом з Dr.Web Security Space 11.0 випущена і 11-я версія «Антивірусу Dr.Web». Однак ми вирішили протестувати саме Dr.Web Security Space 11.0, як на більш всеосяжної. До базової функціональності «Антивірус Dr.Web» в цьому продукті додаються веб-антивірус, антиспам, батьківський контроль, віддалене управління по мережі, сервіс Dr.Web Cloud і резервне копіювання даних.

Один з найважливіших шляхів удосконалення будь-якого сучасного антивіруса - розробка технологій передбачення позаштатних ситуацій. Або, іншими словами, впровадження опцій превентивного захисту. У «Доктора Веба» з цим все в порядку: в 11-й версії і «Антивірус Dr.Web», і Dr.Web Security Space отримали ряд можливостей, пов'язаних саме із запобіганням загроз. Серед них варто виділити поведінковий аналізатор Dr.Web Process Heuristics і технологію Dr.Web ShellGuard, які поряд з іншим дозволяють захистити комп'ютер від атак через вразливості «нульового дня». Останні, нагадаємо, є уразливості, які поки відомі тільки «вірусописьменниками». Dr.Web ShellGuard в своїй роботі використовує не тільки свою власну базу, в якій містяться ознаки підозрілих програм, але і репутаційне хмара Dr.Web. У ньому зібрана свіжа інформація про експлойтів і інших зловредів, які можуть «оселитися» на ПК. Крім того, в хмарі знаходяться дані про алгоритми програм з небезпечними намірами, інформація про свідомо «чистих» (але з певних причин здаються підозрілими) файлах, дані про скомпрометованих цифрові підписи відомих розробників ПЗ (таке теж буває), інформація про цифрові підписи рекламного і потенційно небезпечного ПО, алгоритми захисту тих чи інших додатків. Також Dr.Web ShellGuard і Dr.Web Process Heuristics призначені для захисту критично важливих ділянок системи від модифікацій шкідливими програмами, виявлення і припинення небезпечних, підозрілих або ненадійних сценаріїв і процесів, розпізнавання небажаних змін користувальницьких файлів, відстеження роботи всіх процесів в системі в пошуках дій , характерних для процесів шкідливих програм. Важливо зауважити, що для роботи Dr.Web ShellGuard не потрібно підключення до Інтернету - Dr.Web Security Space 11.0 здатний захистити і офлайновий персональний комп'ютер.

Для захисту застосовуються і традиційні методи, зокрема, сканування з залученням сигнатур. Причому воно здійснюється без зайвого навантаження системи: паралельно з пошуком зловредів користувач може вільно «гуляти» по Інтернету або, наприклад, дивитися відео. Затримок з-за процесу сканування не спостерігається, і це, звичайно, великий плюс. Тут же варто згадати про новий компоненті Dr.Web HyperVisor, який дозволив удосконалити систему виявлення і лікування погроз, а також посилити самозахист Dr.Web шляхом використання можливостей сучасних процесорів. Компонент запускається і працює нижче рівня ОС, що забезпечує контроль всіх програм, процесів і роботи самої ОС, а також неможливість перехоплення зловреда над захищається Dr.Web системою. Такий підхід дозволив розробникам Dr.Web подолати обмеження, що накладаються на антивіруси особливостями 64-бітових операційних систем, що змушують антивірус функціонувати на тому ж рівні, що і шкідливі програми. При цьому забезпечується сумісність з системами віртуалізації VirtualBox, VMWare, Hyper-V і Parallels.

Варто зазначити (і навіть підкреслити), що Dr.Web Security Space 11.0 виявив на двох тестових ПК з Windows 10 в сумі п'ять загроз безпеки, які з невідомих причин ігнорувалися штатними засобами забезпечення безпеки зазначеної операційної системи. Це до питання про те, чи варто витрачатися на додатковий антивірус, якщо в Windows, за чутками (так вважають близько 90% користувачів) «з якихось там пір» також є «антивірус».

У Dr.Web Security Space 11.0 реалізований новий алгоритм створення та зберігання резервних копій - і створення цих самих копій дійсно відбувається трохи швидше, ніж в попередніх версіях пакета. Суть даної опції в наступному: файли зберігаються в - назвемо це так - по-особливому захищеної «капсулі», і в разі їх пошкодження шкідливим програмним забезпеченням (хоча в це віриться слабо - з огляду на всі інші засоби захисту) файли можна парою клацань миші повернути на місце в первозданному вигляді замість пошкоджених.

Суть даної опції в наступному: файли зберігаються в - назвемо це так - по-особливому захищеної «капсулі», і в разі їх пошкодження шкідливим програмним забезпеченням (хоча в це віриться слабо - з огляду на всі інші засоби захисту) файли можна парою клацань миші повернути на місце в первозданному вигляді замість пошкоджених

Ще одним помітним нововведенням став вдосконалений механізм батьківського контролю (це, до речі, одна з опцій, що відрізняють «просто антивірус» від «багатогранного» кошти забезпечення безпеки). Зокрема, опція «Інтервальне обмеження часу» з підтримкою профілів, облікових записів і копіюванням налаштувань між останніми дозволяє батькам ставити час, яке дитина може провести за комп'ютером протягом дня (з півгодинним кроком). Також є можливість автоматичного блокування доступу в Інтернет або ПК в цілому на ніч - щоб дитина витрачав темний час доби на сон (що і корисно, і просто правильно), а не на онлайнові ігри, наприклад. А при використанні локальних даних можна закрити доступ до тих чи інших файлів і папок не тільки з іграми, а й з будь-яким іншим контентом. Блокування сайтів також передбачена - є можливість створювати білі та чорні списки, причому окремі категорії (сайти для дорослих, про зброю, про тероризм, про наркотики та ін. Вже запропоновані). В цілому, слід констатувати, що рівень безпеки дітей, що забезпечується Dr.Web Security Space 11.0, - один з найвищих в своєму класі.

0, - один з найвищих в своєму класі

Крім того, варто відзначити зручність інтерфейсу і швидкість роботи програми. Пройшли ті часи, коли системи безпеки, подібні Dr.Web Security Space 11.0, представляли собою громіздкі і «важкі» програми, які працювали із затримками навіть на досить продуктивних ПК з величезним обсягом оперативної пам'яті. Розглянутий пакет «літає» і на геймерском ноутбуці з Core i7, і на досить скромному нетбуці з Celeron. Що до інтерфейсу, то його нібито не помічаєш - є він і є. Це, мабуть, кращий комплімент розробникам - коли не доводиться шукати і думати, як і що налаштувати, щоб було правильно. Описати його можна ось так: в треї знаходиться значок, який надає доступ до основних функцій (інструменти, компоненти захисту, сканер та ін.), А при бажанні змінити будь-які налаштування відкривається більша вікно в стилі Windows 10 - ось, власне, і Усе. Над зручністю експлуатації, до речі, також попрацювали: окремі компоненти - зокрема, Dr.Web Control Service і SpIDer Agent for Windows - здатні оновлюватися без перезавантаження ПК. Це те, що зазвичай серйозно дратує користувачів не тільки в разі антивірусів, але і в разі маси іншого ПО для Windows.

Це те, що зазвичай серйозно дратує користувачів не тільки в разі антивірусів, але і в разі маси іншого ПО для Windows

Висновків з усього вищесказаного можна зробити кілька. По-перше, штатні засоби захисту Windows поки ще знаходяться в зародковому стані. Так, досвідченим користувачам їх буде достатньо, а от всім іншим навряд чи. Їм краще було б потурбуватися додатковим захистом. І Dr.Web Security Space 11.0 на це роль добре підходить, оскільки пропонує повний спектр засобів забезпечення безпеки. Причому зашита здійснюється не тільки від «банальних» вірусів, але і від маси інших потенційних загроз, починаючи контентом в Інтернеті і закінчуючи віддаленими спробами злому (що особливо небезпечно для організацій, що зберігають на своїх ПК якусь конфіденційну інформацію). Ціна ліцензії на один рік коштує 1290 руб. (Один комп'ютер). Якщо ж веб-антивірус, антиспам, батьківський контроль, віддалене управління по мережі, сервіс Dr.Web Cloud і резервне копіювання даних здаються вам зайвими функціями, то можна придбати «Антивірус Dr.Web» за 990 руб. Але ми, поклавши руку на серце, рекомендували б не економити.

IRC (Internet Relay Chat)