Проблем в Рунеті все більше - нові блокування

Користувачі повідомляють про помітне уповільнення роботи багатьох сайтів

Користувачі повідомляють про помітне уповільнення роботи багатьох сайтів. Вчора Роскомнадзор ненадовго заблокував понад 300 IP-адрес месенджера WhatsApp. За даними провайдера Diphost, блокування піддалися 329 IP-адрес WhatsApp, а також 180 IP-адрес Akamai (найбільшої світової CDN) і ряду російських хостерів: 18 IP-адрес Selectel і 16 - IT-Grad, повідомляє VARLAMOV.RU.

"Медуза" перевірила кілька IP-адрес WhatsApp, що потрапили в вивантаження, на сайті Роскомнадзора. Там зазначено, що доступ до них обмежується за рішенням Генпрокуратури 31.27.2018 / Ід2971-18. З цього ж рішення в реєстр вносилися мільйони IP-адрес популярних хостинг-провайдерів, коли Роскомнадзор намагався заблокувати месенджер Telegram.

В ту ж вивантаження реєстру потрапив один IP-адреса Facebook, а також 18 IP-адрес російського хостинг-провайдера Selectel і ще кілька десятків адрес інших російських компаній.

Разом з тим повідомляється про збої в роботі месенджера Viber. Збій стався вчора близько 14:00 мск. Найбільше з проблемами стикаються російські користувачі, в тому числі в Москві, Тюмені, Пермі, Чебоксарах, Самарі та інших містах. Про збої також активно повідомляють жителі Білорусії, України, Італії, Сербії, Великобританії, Туреччини та інших країн.

Сам Роскомнадзор назвав "чутками" інформацію про попадання IP-адрес WhatsApp до реєстру заборонених. "В Єдиному реєстрі забороненої інформації IP-адрес вказаної вами компанії немає. Чутки Роскомнадзор не коментує ", - йдеться у відповіді Роскомнадзора на відповідний запит.

Тим часом військові запідозрили Telegram у використанні своїх технологій для обходу блокування. Один з методів, який використовує месенджер Telegram для обходу блокування, міг бути запатентований Військовою академією зв'язку Міноборони РФ ще в 2007-2009 рр. Про це пише «Коммерсант». Йдеться про автоматичну зміну IP-адрес. Ідея, пов'язана з «підвищенням стійкості роботи сегмента мережі при деструктивних діях», описана в трьох патентах. Спочатку механізм створювався для захисту мереж від нападів.

Експерти вважають, що саме цю концепцію разом з наскрізним шифруванням використовує Telegram і інші міжнародні мессенжери. Якщо використовувати ці методи порізно, відхід від блокувань не спрацює - доступ до месенджер обмежують за методом DNS-фільтрації, а також за технологією Deep Packet Inspection .

Колишній директор особливих напрямків однієї з структур Telegram Антон Розенберг, який ознайомився з патентами, стверджує, що в месенджери вони використані не були, але ідеї способів обходу блокування «очевидні і лежать на поверхні».

IRC (Internet Relay Chat)