Чим відрізняється гаджет від віджета

  1. визначення
  2. відмінність
  3. висновки TheDifference.ru

І гаджети, і віджети міцно увійшли в наше життя, а терміни - в лексикон сучасної людини. Поряд з поки ще всім зрозумілим визначенням "пристрій" або "програма" можна почути про гаджетах і віджети з екранів телевізорів, сторінок журналів і з художньої літератури. Однак співзвуччя і споріднена етимологія змушує навіть досвідчених злегка плутатися, що вже говорити про тих, хто не терпить запозичень.

визначення

Гаджет - невелике допоміжний пристрій, що підключається до основного і часто не має автономного джерела живлення і не вміє працювати самостійно. Іноді гаджетами називають допоміжні елементи графічного інтерфейсу.

Віджет - графічний модуль, або міні-програма, що розміщується в робочому середовищі основної програми і службовець для зручності отримання інформації і прикраси.

до змісту ↑

відмінність

Як бачимо, пошук різниці між гаджетом і віджетом в загальновживаному значенні майже абсурдний. Порівнювати технології і програмне забезпечення можливим не уявляється, проте слід зазначити, що і гаджети, і віджети виконують функцію адаптивну, полегшуючи користувачам пристроїв життя і привносячи в неї фарби.

Часто гаджетами називають будь-які невеликі пристрої, які не відносяться до необхідних, але вельми корисні або цікаві, що дозволяють розширити функціонал інших приладів. Гаджетом можна назвати ліхтарик з функцією mp3-плеєра, 3D окуляри для домашнього кінотеатру, usb-вентилятор або підігрів для гуртки, складну клавіатуру або цифрову рамку для фото. Гаджети, призначені для роботи в парі з якимось девайсом, можуть бути випущені стороннім виробником і поширюватися на самих різних умовах. Втім, саморобні пристосування гаджетами не будуть. Віджети програм створюються або розробниками самої програми і підносяться користувачам в якості бонусу (або продаються), або ентузіастами, яким життєво не вистачає, наприклад, щоб на екран смартфона виводилися відомості про стан рахунку, курс долара, вільних дорогах і швидкий приїзд тещі.

І гаджети, і віджети міцно увійшли в наше життя, а терміни - в лексикон сучасної людини

Віджети швидкодії системи до змісту ↑

висновки TheDifference.ru

  1. Гаджет - пристрій, віджет - програма або елемент графічного інтерфейсу.
  2. Гаджети розширюють функціональність пристроїв, віджети тільки відображають отриману інформацію.
  3. Віджети створюються самими розробниками програм.

IRC (Internet Relay Chat)