Що таке Фаервол (Firewall) і як він працює

У світі стрімко розвиваються технологій, обійтися без захисту від шкідливих програм не можна. За статистикою комп'ютер з виходом в інтернет, не має захисту, залишається зараженим протягом двох хвилин. Саме з цієї причини і була розроблена така корисна програма, як фаєрвол, яка захищає комп'ютер від вірусів .

Фаєрвол - це програма, назва якої з англійської перекладається, як «палаюча стіна», вона встановлює перепону між комп'ютером і надходить в нього інформацією. Існує еквівалент цієї програми - брандмауер . І ця назва вкрай вдало, оскільки воно відображає суть і призначення цього механізму, тому як завдяки функціональним можливостям ця програма підвищує ступінь захисту комп'ютера.

Це своєрідна стіна з вогню, яка пропускає через себе потік інформації з інтернету, очищаючи його від непотрібного і шкідливого сміття. Отже, комп'ютер, на якому працює фаєрвол, завжди знаходиться під захистом.

Отже, комп'ютер, на якому працює фаєрвол, завжди знаходиться під захистом

Поряд із захистом від шкідливих файлів брандмауер також запобігає відправку шкідливих програм на інші комп'ютери або в інтернет. Firewall - це вбудована в операційну систему Windows програма, мета якої перешкоджати проникненню шкідливих файлів, вірусів, троянів, хробаків, що надходять в неї через інтернет. Фаєрвол був розроблений і адаптований і для інших операційних систем, наприклад, для ОС Linux.

При установці системи Windows фаєрвол буде за замовчуванням включений. Однак його також можна відключити, якщо він перешкоджає коректній роботі програми або завантаження файлів з інтернету. Firewall здатний блокувати підключення користувача до програм, яких немає в списку дозволених. Таким чином, кожна Невизначена програма буде заблокована фаєрволом автоматично. Є можливість налаштувати роботу брандмауера відповідно до особистих переваг користувача, наприклад, так щоб при блокуванні фаєрволом програми спливало відповідне повідомлення.

Безумовно, фаєрвол - це необхідна і корисна програма для будь-якого комп'ютера. Вона допомагає запобігти незаконне вторгнення в систему і тримати її в безпеці, запобігаючи відправку шкідливих файлів на інші пристрої. Також, крім вбудованого в систему брандмауера фахівці рекомендують встановлювати інші антивірусні програми, оскільки фаєрвол не завжди справляється з напором вірусів.IRC (Internet Relay Chat)