Ловля окуня на силікон

 1. Види силіконових принад
 2. Розмір наживки і офсетного гачка
 3. Наш рейтинг приманок з силікону на окуня

Силіконові приманки давно вже щільно увійшли в життя рибалки, займаючи лідируючу позицію з ловлі окуня і іншої хижої риби. Причиною тому є кілька факторів. Доступність дозволяє придбати її в будь-якому рибному магазині, часом за дуже скромні гроші. У порівнянні з воблерами і блешнями вони дійсно виграють в ціні, при тому ні в чому не поступаються в якості і уловістость.

Продаючись пачками по 5-10 шт. мають ціну 1 хорошою (відомого бренду) блешні або воблера. Втративши силіконову приманку з цим простіше змиритися, адже засаджувати в корчах і втрачати їх через зацепа ніхто не любить. Окунь всеїдний хижак, кидається на все, що рухається. Не зациклюйтеся на одній марці або формі. Пробуйте різні розміри, марки, кольору і ваги. Нижче, в цій статті, ми представимо свій рейтинг їстівної гуми , Але він не є кінцевим. На сьогоднішній день працюють, уловистих видів маса.

Види силіконових принад

Види жодним чином не залежать від назви хижої риби. Окуні, щука, судак та інші хижаки - всі вони ловляться на одні й ті ж форми, з різницею лише в вазі, розмірі або кольорі.

Основні з них:

 1. віброхвіст
 2. Твістер
 3. Складаючи (черв'як)
 4. Рачки та ін.
Силіконові приманки давно вже щільно увійшли в життя рибалки, займаючи лідируючу позицію з ловлі окуня і іншої хижої риби

віброхвости

Суть виброхвоста полягає в тому, що він їм імітує справжнього малька. При правильній проводці мальок стає схожим на поранену, знесилили рибку. Відмінно привертає увагу смугастих розбійників. Якщо поглянути на фото, то неозброєним поглядом стає зрозуміло, що це вилитий мальок, за формою тіла і хвостовій частині.

Твістери

Твістер виглядає не настільки природно або природно. Хвіст схожий на гачок, а тіло нагадує гусеницю. Але це не заважає йому виловлювати будь-якого окуня, як активного так і пасивного. Анімація відбувається за рахунок хвоста, при проводці вібрує і привертає рибу як видом, так і вібраціями води.

складаючи

Складаючи, або черв'яки, застосовують в момент, коли риба млява і не реагує на щось інше. Особливість полягає в їх будові, яке повністю повторює пропорції земляного або дощового черв'яка. Для досягнення успіху вимагають грамотної проводки, так як не мають власної гри. Рівномірна проводка може не змусити окуня атакувати, тому використовуйте проводку стоп енд гоу (намотування-пауза-намотування), або ж твічінговие (намотування-ривок-пауза-ривок-намотування і тд.)

рачки

Рачки дуже часто спрацьовують незалежно від погодних умов або місця лову. Як і всі інші буває «мовчать», радимо їх випробувати після того, як жоден з перерахованих вище видів не спрацює. Застосовується для лову окуня як в товщі води, так і на дні.

Розмір наживки і офсетного гачка

З цього приводу було сказано вже дуже багато. Розмір наживки ніяк не пов'язаний з габаритами клюнули риби. Як вже було сказано, окунь кидається майже на все, що рухається. Прямої залежності немає і бути не може. Те ж саме і з іншими видами хижої риби. Найбільш часто використовуваними є розміри від 5-10 см. В даному діапазоні ви знайдете масу уловистих приманок. Чи не загострювати увагу на 1 розмірі, відразу придбайте кілька різновидів, форм і розмірів. На місці лову визначитеся, що актуально в даний момент.

Колір так само є справою вибору рибалки. Залежно від настрою риби, погодних умов та інших факторів це значення плаваюче, що не дає конкретики. В першу чергу необхідно керуватися правилом: в темну погоду (похмуру) ставляться приманки посветлее і яскравіше. У теплу і світлу природні кольори від прозорих до сріблястих. Ми рекомендуємо купити по можливості два дуже вдалих кольору, відмінно працюють по окуневі: колір моркви і машинного масла.

Як вибрати розмір офсетного гачка - це питання мучить початківців рибалок. При покупці пачки з приманкою подивіться на його етикетку, на ній найчастіше вже вказано потрібний розмір гачка. Якщо ж даної інформації немає, то дотримуйтеся наших рекомендацій (номер гачка - довжина приманки з силікону):

 • № 1 - для 5 см
 • № 2/0 - для 7.5- 8 см
 • № 3/0, 4/0 - для 10 см

Варто підкреслити, що найчастіше виробник сам, на упаковці вказує рекомендований розмір гачка. Більш того, різні виробники офсетніков можуть мати свої розмірні таблиці, що відрізняються від інших. На щастя на сьогоднішній день офсетні гачки не варті дорого, тому беріть відому марку, вони витримують один стандарт.


Відзначимо, що вага джиг головки або чебурашки повинен відповідати тесту спінінга. Закладайте в вагу приманки 2-3 грами, максимум, і виходячи з цього робите розрахунки. Приклад: тест спінінга 3-18 гр, значить вага вантажу (джиг головки) повинен бути максимум 15 гр. Якщо ви ловите окуня на мікроджиг , То сміливо ставте вантаж менше, в залежності від мінімально допустимого тесту, де зможете відчувати і контролювати приманку.

Наш рейтинг приманок з силікону на окуня

 1. Lucky John Rock Craw 72/085
 2. Lucky John Tioga 75/033
 3. Lucky John Ballist 63 / PA03
 4. Lucky John Tioga 50 / PA03
 5. Keitech Easy Shiner 3 Blue Gill
 6. Keitech Swing Inpact Orange Pepper
 7. Keitech Easy Shiner Chartreuse
 8. Kosadaka Osa 45 L
 9. Kosadaka Revolt-SK 70 PL
 10. Kosadaka Vibra 50 OL
 11. Reins Bubbring Shaker 3 566 Motor Oil Red Flake
 12. Reins Bubbring Shaker 3 583 LOX
 13. Bait Breath 2.5 cinnamon / green 124
 14. Akkoi Elegant 50/029
 15. Reins FAT G-Tail Grub 2 565 Motor Oil Green Flake

Просимо звернути увагу, що даний список не складений в рекламних цілях - все відгуки зібрані з рейтингу спінінгістів. Так само він не складений в порядку спадання, від самої уловистою до менш уловистою - все приманки відмінно себе проявили, в рівній мірі.

IRC (Internet Relay Chat)