3DMark: мультиплатформенний тест нового покоління

  1. Ice Storm
  2. Cloud Gate
  3. Fire Strike
  4. Результати тестування
  5. підсумки

Компанія Futuremark нарешті представила чергову версію програми для оцінки продуктивності систем різних форм-факторів

Компанія Futuremark нарешті представила чергову версію програми для оцінки продуктивності систем різних форм-факторів. Бенчмарк є мультиплатформенним, а тому дозволить виміряти швидкодію не тільки комп'ютерів c процесорами, що мають архітектуру x86, але також планшетів і смартфонів, що працюють з операційними системами Windows RT, Android і iOS. 3DMark, саме таку назву отримало нове тестове додаток. Ніяких числових індексів, властивих попереднім версіям, все починається з чистого аркуша. Ми провели невелике експрес-тестування нового продукту Futuremark і готові поділитися першими враженнями.

Унікальність нового 3DMark полягає в тому, що він дає можливість безпосередньо порівнювати продуктивність різнорідних систем. Futuremark запевняє, що подібний підхід коректний, компанії вдалося розробити методику, що дозволяє звести в єдину систему координат результати, отримані на різних пристроях.

Futuremark запевняє, що подібний підхід коректний, компанії вдалося розробити методику, що дозволяє звести в єдину систему координат результати, отримані на різних пристроях

З учорашнього дня (04.02.2013) користувачам доступно додаток для Windows, версії для Windows RT, Android і iOS будуть представлені незабаром.

Що стосується 3DMark для ОС від Microsoft, то програма має певні вимоги до конфігурації системи.

Звернемо увагу, що для запуску 3DMark знадобиться Windows Vista або новішої версії (Windows 7/8). В даному випадку XP вже не підтримується. В іншому мінімальні вимоги досить звичайні: двоядерний процесор з частотою від 1,8 ГГц, 2 ГБ пам'яті і 3 ГБ вільного місця на накопичувачі.

3DMark включає три тестових етапу, які серйозно відрізняються вмістом.

Ice Storm

Ice Storm призначений для оцінки можливостей мобільних продуктів, а також систем початкового рівня. Саме він буде загальним для всіх типів пристроїв. Для даного тесту використовується движок DirectX 11, проте можливості API обмежені функціями DirectX 9.0, тому даний етап може застосовуватися для тестування не найсучасніших систем. В Android і iOS буде використовуватися OpenGL ES 2.0.

Космічні баталії завжди були сюжетом, заслуговує найпильнішої уваги. Представники двох непримиренних фракцій демонструють чудеса пілотування і тактичних маневрів. Ice Storm рендерится в єдиному дозволі - 1280 × 720 (720p), тоді як виводиться на екран конкретного пристрою з нативним для його дисплея співвідношенням сторін і кількістю точок. Такий метод (off-screen rendering) дозволяє в подальшому більш точно зіставляти отримані результати.

Розробник робить акцент на тому, що показники Ice Storm і 3DMark 06, який також розроблявся із застосуванням API DirectX 9.0, не підлягають прямому порівнянні.

Cloud Gate

Для оцінки можливостей ноутбуків і ПК середнього рівня розробник пропонує орієнтуватися на свідчення етапу Cloud Gate. Більш насичені і ресурсомісткі сцени, для обробки яких використовуються ресурси DirectX 10.

Космічна тематика лягла в основу і другого тесту. Виявляється, навіть такі банальні речі, як врата для гіперстрибків, можна зробити дуже ефектно. У розробників гри EVE Online тепер є чітке уявлення, до чого потрібно прагнути при підготовці чергового доповнення.

Fire Strike

Для запуску тесту Fire Strike необхідний графічний адаптер з повною підтримкою можливостей DirectX 11. Даний етап грунтовно присмачений різними ефектами постобработки, які вимагають серйозних обчислювальних ресурсів GPU, а тому передбачається, що він використовуватиметься для оцінки можливостей заряджених ігрових платформ.

На проходження повного циклу тестів разом з демонстраційними сценами йде приблизно 15 хвилин.

Базова безкоштовна версія 3DMark Basic Edition дає можливість оцінити продуктивність у всіх тестах, однак вони в обов'язковому порядку будуть запускатися з настройками за замовчуванням, а для перегляду результатів знадобиться підключення до Мережі. Можливості тонкої настройки з'являються у версії 3DMark Advanced Edition, апгрейд до якої обійдеться в $ 24,99. Крім того, розширена версія має цілий перелік функцій, що полегшують використання тестового пакета. Наприклад, можна отримати детальні результати в самому додатку 3DMark і зберігати їх локально.

Корисною може виявитися і функція з інтерактивними графіками, на яких відображені температури CPU / GPU, кількість кадрів / c в будь-який момент часу, протягом якого проходив тест, а також енергоспоживання процесора (методику його розрахунку ми уточнимо у розробників).

Безумовно, перевагою Advanced Edition також є можливість виборчого вибору конкретного етапу і пропуск демок для скорочення часу проходження тестів. Розширена версія також дозволяє отримати доступ до режиму Extreme в Fire Strike і можливість запустити певні етапи в циклі для перевірки стабільності роботи системи.

Версія 3DMark Professional Edition вартістю $ 995 забезпечує ліцензію на використання програми в комерційних цілях, дає можливість запуску з командного рядка, і надає велику гнучкість в управлінні результатами (збереження в XML). Крім того дана редакція відкриває доступ до інструменту Image Quality Tool, що дозволяє оцінювати і порівнювати якість рендеринга конкретних кадрів на різних адаптерів.

Для власників попередньої версії тестового пакета 3DMark 11 Advanced Edition передбачена знижка в 25%. Така ж можливість заощадити при покупці протягом одного тижня після анонса 3DMark буде у користувачів сервісу Steam. Що цікаво, через недогляд або з наміром залучити побільше користувачів, але на момент підготовки матеріалу вартість розширеної версії в Steam становила $ 11,24, тобто знижка в 25% була зроблена від $ 15, а не від планованих $ 25. Цікава особливість Steam-версії - наявність певної кількості забавних «ачівок».

Цікава особливість Steam-версії - наявність певної кількості забавних «ачівок»

Партнерами розробки нової версії 3DMark стали компанії MSI і Galaxy, тому деякі продукти цих виробників будуть комплектуватися ключами для безкоштовної активації Advanced Edition.

Результати тестування

Ми провели невелике дослідження можливостей 3DMark, використовуючи тестову платформу і відеокарти, доступні в лабораторії до моменту анонса додатка. Нинішній список учасників не є показовим, в подальшому представлений перелік буде розширено.

Core i7-3770К @ 4,5ГГц / MSI Z77A-GD65 / 2х4 ГБ DDR3-2133, Windows 7 (x64), драйвери - NVIDIA ForceWare 310.90, AMD Catalyst 13.1.

Майже 1500 кадрів / c в Ice Storm забезпечують неперевершену плавність картинки, але гідно оцінити всі принади такої частоти зміни кадрів, на жаль, людське око не може. Всього півторакратної різниця в продуктивності систем з Radeon HD 7770 і HD 7970 - очевидна ознака того, що для оцінки можливостей настільних систем даний етап малопридатний.

Cloud Gate, хоча і генерує помітно більш високе навантаження, очевидно, що цей етап не дозволяє оцінити переваги потужних компонентів. Розкид результатів хоча і вище, ніж в попередньому випадку, але більше 200 кадрів / c (Radeon HD 7970) в тестових сценах говорять про те, що даний подтестов буде актуальний для порівняння систем з інтегрованою графікою і відеокартами початкового рівня.

Зовсім інша річ Fire Strike, де платформа з розігнаним процесором Corei7-3770K і відкритий Radeon HD 7970 змогла видати на гора 25-30 кадрів / c, а для прийнятною продуктивності в режимі Extreme бажана двухчиповая GeForce GTX 690, а краще парочка таких відеокарт.

Відзначимо, що крім серйозного навантаження на графічний адаптер, під час проходження подтестов з розрахунками фізичного взаємодії часток, серйозні ресурси потрібні і від центрального процесора. Як движка для розрахунку фізики використовують розширену Bullet Physics і багато-алгоритм, що генерує якщо і не максимальну можливу навантаження, то як мінімум здатний добре завантажити чотирьохядерний CPU з Hyper-Threading.

підсумки

Попередня версія - 3DMark 11 - була представлена ​​ще в кінці 2010 року. Розробникам знадобилося трохи більше двох років для підготовки чергової модифікації тестового додатка. Кожна наступна традиційно є непересічною подією в світі бенчмаркінгу і серйозним викликом для актуального заліза. Однак, в даному випадку c новим 3DMark компанія Futuremark постаралася врахувати інтереси як власників портативних систем та гаджетів, які бажають мати певний інструмент для порівняння різнорідних пристроїв, так і серйозних оверклокерів і ентузіастів, яким необхідне нове високотехнологічне додаток для вимірювання продуктивності ПК. На перший погляд, як мінімум з останньою частиною, Futuremark впоралася добре. Що ж, чекаємо версії пакетів для Windows RT, Android і iOS, а вже вийшло додаток включаємо в наш пул обов'язкових синтетичних утиліт для тестування відеокарт і процесорів.

Охочі перевірити свою систему в бойових умовах, уже можуть завантажити безкоштовну версію 3DMark Basic Edition (967 МБ). Залишені в коментарях результати стануть основою для формування «народного» рейтингу.

(Update. 08.02.2013) Дякую всім учасникам, які залишили коментарі. Отримані додаткові дані дозволили детальніше розібратися в результатах тестів. За винятком декількох аномалій, загальна ситуація досить прогнозована. Тести Ice Storm і Cloud Gate мають високу процесорозалежність, разом з тим, можливості відеокарт також мають вплив на підсумковий результат. В Fire Strike простежується чітка ієрархія і залежність результату від продуктивності графічного адаптера, причому в першому наближенні деяку перевагу мають адаптери від AMD. Нам ще належить детальніше вивчати можливості нового бенчмарка, а також вплив різних параметрів на одержувані результати.

Нам ще належить детальніше вивчати можливості нового бенчмарка, а також вплив різних параметрів на одержувані результати

IRC (Internet Relay Chat)