Як вибрати материнську плату - кращі поради! Що таке материнська плата?

  1. Як вибрати материнську плату для комп'ютера?
  2. Розмір має значення...
  3. Як правильно вибрати материнську плату - висновок

Після того, як ви визначилися з процесором прийшов час підібрати під нього материнську плату.

Материнська плата (motherboard) забезпечить взаємодію всіх комплектуючих системи, визначить максимальну кількість пристроїв, що підключаються і тип цих пристроїв. Як вибрати материнську плату? Відповідь на це питання читайте далі.

Як вибрати материнську плату для комп'ютера?

Для того, щоб підібрати материнську плату до процесора, необхідно враховувати деякі параметри процесора. В першу чергу, це виробник і тип сокета.
Socket (гніздо, роз'єм) - це програмний інтерфейс для передачі даних між процесами. Тип сокета - це роз'єм, який необхідний для установки процесора в материнську плату. На сьогоднішній день найбільш популярні для процесорів

AMD - Socket AM2 +, Socket AM3 +, F1.

Intel - Socket 1156, 1366, 1 155.

Якщо підбираєте собі середній ПК, то швидше за все, ваш процесор буде або, Socket AM3 (процесор AMD) або Socket 1155 (процесор Intel). Для складання більш продуктивного ПК підійдуть материнські плати того ж Socket AM3 (AMD), Socket 1156, тисяча триста шістьдесят шість (Intel). Ці сокети підтримують новітні 4-6 ядерні процесори з технологією 45 нм.

Ці сокети підтримують новітні 4-6 ядерні процесори з технологією 45 нм

Наступний момент, який необхідно враховувати, це виробника вашої материнської плати. Якщо ви хочете взяти простеньку і недорогу офісну материнську плату, то в якості основи для багатоядерних процесорів AMD відмінно підійде в якості виробника компанія ASUS.

Наприклад, материнська плата ASUS M4N68T-M Socket AM3 ціною в 50 у.е, підтримує багатоядерні процесори аж до 6 - ти ядерних за технологією 45 нм.

Причина такої низької ціни обгрунтована тим, що в материнській платі всього 2 роз'єми під ОЗУ, один роз'єм під відеокарту і всього два слоти PCI. Тобто ви не переплачуєте за додаткові роз'єми, які можливо вам і не знадобляться.

Тобто ви не переплачуєте за додаткові роз'єми, які можливо вам і не знадобляться

У разі, коли вас цікавить максимальна продуктивність і ви збираєтеся розігнати по максимуму ваші комплектуючі, варто звернути увагу на материнські плати компанії GIGABYTE.

Завдяки технології Ultra Durable (твердотільні конденсатори), забезпечена більш низька температура і висока стійкість до розгону. Хоча і у цій компанії існують бюджетні моделі.

до меню ↑

Розмір має значення...

Материнські плати відрізняють по форм-факторів. Форм фактор визначає розмір материнки. Чим він більший, тим багатшим буде моделька на слоти розширення і роз'єми для підключення додаткових пристроїв.

Також форм-фактор повинен бути сумісний з форм0фактором вашого корпусу . Інакше «мама» просто не поміститься в нього.

Існуючі форм-фактори: повнорозмірний ATX, урізаний microATX і найменший mini-ITX.

Моделі форм-фактора ATX більше призначені під потужні ігрові комп'ютери, які укомплектовані 2-3 відеокартами, оперативною пам'яттю в усі 4 слота і т.д. Для такої конфігурації буде потрібно великий корпус з хорошим охолодженням.

Якщо мова йде про офісних або простих домашніх ПК. то тут, можливо промені буде заощадити - взяти microATX. У такому випадку немає необхідності витрачається на величезний корпус, досить буде просто стандартного ATX з доп. кулерами.

Охолодження буде працювати добре так як розміри материнської плати і кількість встановлених комплектуючих буде нижче. А зекономлені кошти вкласти в відеокарту або процесор.

Mini-ITX - прекрасний вибір для бюджетних офісних комп'ютерів. Найчастіше такі моделі вже комплектуються вбудованим відео і процесором. Також встановлено додаткове охолодження. Під форм-фактор mini-ITX підійде будь-який корпус, тому на нім можна заощадити.

Також зверніть увагу на те, що виробники випускають кілька варіантів материнських плат з однаковим чіпсетом, форм-фактором але з істотно відрізняється ціною.

Доплатити доведеться за модель із збільшеною кількістю інтерфейсом, підключений USB і охолодження. Якщо в майбутньому ви не плануєте займатися розгоном а просто купуєте хороший ігровий комп'ютер, то вам всі ці примочки не потрібні.

Любителям розгону додаткове охолодження звичайно-ж стане в нагоді.

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять безпосередньо взаємодіє з процесором. Чим швидше пам'ять у вас буде підтримується материнською платою, тим швидше буде відбуватися взаємодія. Ідеальний варіант, це брати материнську плату з підтримкою DDR3 - 1333 Mhz і вище.

При цьому дивіться на підтримувану частоту без закінчення OC (OverClocking). Виявивши в описі материнської плати запис виду - DDR3 - 1600 OC, майте на увазі що це можлива частота при розгоні, але не гарантована.

Тобто якщо в таку материнську плату поставити модуль пам'яті DDR3 2GB - 1600 Mhz, то без маніпуляцій з розгоном, вона буде працювати з частотою 1333 Mhz або нижче, в залежності від фактично підтримуваної частоти.

Якщо ви хочете вкладеться в певний бюджет і отримати середній комп'ютер для ігор, роботи і іншого, збирати систему дешевше буде на платформі AMD.

Ця фірма може і не показує найкращу продуктивність, зате за прийнятну ціну ви можете зібрати комп'ютер, що задовольняє більшості ваших потреб.

Ентузіастам в самий раз буде підібрати систему на платформі Intel (Socket - 1156, 1366), що завдяки продуктивним рішенням на базі Core Iх, ви зможете домогтися найвищої продуктивності в світі від вашого комп'ютера.

Збираючи комп'ютер для ігор, обов'язково зверніть увагу на інтерфейс для установки відеокарти. Існує всього два таких інтерфейсу, це AGP і PCI-E. Детальніше читайте в статті Як вибрати відеокарту .

Якщо коротко, то AGP - це старий інтерфейс під відеокарти переважно старого зразка, на сьогоднішній день найпродуктивніша відеокарта з роз'ємом AGP, це Radeon HD4670. Тобто не найкращий варіант для високої продуктивності в іграх.

PCI-Express - більш новий інтерфейс. Головна відмінність в пропускної здатності, в PCI-Express вона подвоїлася в порівнянні з AGP. Найпродуктивніші відеокарти створюються виключно під цей інтерфейс.

Так як потенціал PCI-Express спочатку був не повністю розкритий, незабаром з'явилися такі його версії, це PCI-E 1.1 і PCI-E 2.0, в кінці 2011 повинен буде з'явиться вже PCI-E 3.0. Ключова відмінність PCI-E 2.0 від PCI-E 1.0, полягає в збільшеній пропускної здатності, PCI-E 2.0 - 5 Гбіт / c, PCI-E 1.0 - 2.5 Гбіт / с.

Материнську плату в будь-якому випадку, краще брати з інтерфейсом PCI-E. Не дивлячись на різні версії інтерфейсу, будь-яка відеокарта з інтерфейсом PCI-E (будь-якої версії), підійде під будь-яку материнську плату з PCI-E (будь-якої версії).

Якщо у вас материнська плата з інтерфейсом PCI-E 1.0, не варто засмутяться, так як тести показали що відмінності в додатках між PCI-E 1.0 і PCI-E 2.0 мінімальні (1-3%). Просто у вас відеокарта буде працювати з пропускною здатністю 2.5 Гбіт / с.

Якщо ви плануєте поставити в систему дві або чотири відеокарти, переконайтеся, що в системній платі є відповідну кількість роз'ємів PCI-E.

Визначившись з моделлю, щоб бути напевно упевненим що це саме те, що вам необхідно. Зайдіть на сайт виробника і перегляньте список підтримуваних процесорів, знайдіть там свою модель.

Також можливо, що лише з певною прошивкою bios ваш процесор буде підтримуватися обраної вами материнською платою.

Корисно буде почитати відгуки на форумі або інтернет магазині, також не полінуйтеся переглянути тести обраної моделі на авторитетних ресурсах.

до меню ↑

Як правильно вибрати материнську плату - висновок

Який б не була навороченной материнська плата, все одно на продуктивність це сильно не впливає. А примочками користуються всього 5% тих хто переплатив за ні при покупці.

Зараз компанії ASUS, MSI і Gigabyte є найпоширенішими виробниками материнських плат. Вони дорожать своєю репутацією, тому купуючи навіть бюджетну модель одного з цих виробників ви в будь-якому випадку отримаєте якісний продукт. Так що не поспішайте переплачувати.

Таким чином, у вас сформується своя думка про обраний продукт і ви зможете зробити правильне рішення. Сподіваюся тепер ви знаєте як вибрати хорошу материнську плату. Успіхів!

Як вибрати материнську плату для комп'ютера?
Як вибрати материнську плату?
Як вибрати материнську плату для комп'ютера?
IRC (Internet Relay Chat)