Яку GeForce GTX 1050 Ti вибрати: огляд і тестування чотирьох відеокарт від ASUS, Gigabyte, Palit і MSI

  1. Порівняння технічних характеристик відеокарт
  2. Порівняння систем охолодження відеокарт
  3. тестовий стенд
  4. Тестування відеокарт GeForce GTX 1050 Ti в іграх

Ігрові відеокарти GeForce GTX 1050 Ti за дуже нетривалий термін після їх виходу на ринок зуміли завоювати велику популярність серед геймерів. Вони пропонують гравцям щодо непогану продуктивність на середніх, а десь навіть на високих налаштуваннях графіки за дуже консервативну і прийнятну для звичайного споживача ціну. Але найчастіше багато хто просто не знають яку саме модель вибрати серед величезного асортименту GTX 1050 Ti. Головна проблема полягає в тому, що чіп у відеокарт один і той же - GP107-400, і по продуктивності все GTX 1050 Ti приблизно однакові, тому виробникам кастомних моделей, щоб виділити серед інших доводиться оснащувати карту фірмовою системою охолодження з низьким рівнем шуму або заводським розгоном частотних характеристик. Сьогодні у нас на тестуванні відразу чотири моделі від різних виробників - ASUS , Gigabyte , Palit і MSI .

MSI

Порівняння технічних характеристик відеокарт

Кожна з чотирьох GTX 1050 Ti незначно відрізняється від інших. У них однаковий обсяг і тип відеопам'яті 4 ГБ GDDR5, розрядність шини пам'яті 128 bit, той же техпроцес 14 нм і мікроархітектура Pascal, на якій вони були створені, і як ми згадували раніше, однаковий відеочіп - GP107-400. Тобто, всі чотири моделі, по суті, ідентичні, але в залежності від виробника кожна відеокарта має різні частотні характеристики чіпа і пам'яті, максимальну частоту в Turbo-режимі при розгоні карти і унікальну систему охолодження.


Як видно з порівняльної таблиці, частота пам'яті у всі моделей однакова, за винятком версії GTX 1050 Ti від Palit. А ось частотні характеристики відеочипа у всіх різні.

Порівняння систем охолодження відеокарт

Крім базових і турбо частот, відеокарти розрізняються кастомними системами охолодження. Версії від ASUS і Gigabyte оснащені фірмовим охолодженням Direct CU II Cooling і WindForce 2X Cooling, вентилятори яких припиняють свою роботу в той час, коли відеокарти не навантажені. Це досить зручно і ефективно, адже кулери в рази менше зношуються і прослужать значно довше, ніж звичайні вентилятори, які працюють навіть під час виконання повсякденних завдань, що не мають відношення до графіку. На жаль, версії карт від MSI і Palit подібними системами охолодження не оснащені.


тестовий стенд

процесор: Intel Core i7-7700K
Кулер для процесора: DeepCool GamerStorm MaelStorm 240T
Материнська плата: ASUS ROG Strix B250F Gaming
Оперативна пам'ять: Kingston HyperX Fury 2133 MHz 8GB
SSD-накопичувач: Corsair Force LS Series 120GB
Блок живлення: Zalman ZM600TX
корпус: ThermalTake Core P3
Для проведення тестування ми зібрали ігрову систему в середньому ціновому сегменті, яка відповідає тестованим відеокарт, щоб умови тестування були максимально наближені до реальних. А для чистоти показників кількості кадрів в секунду всі ігри запускалися і працювали з високошвидкісного SSD-накопичувача.

Тестування відеокарт GeForce GTX 1050 Ti в іграх

Тестування відеокарт GeForce GTX 1050 Ti в іграх

Тестування в іграх проводилося програмою FPSMonitor на середніх і вискоім графічних налаштуваннях, а значення кількості кадрів в секунду (fps), які представлені в інфографіку результатів тестування, обчислювалися за формулою (Max FPS + Min FPS) / 2.

Як видно з результатів тестування відеокарт середній показник fps між ними відрізняється не сильно.Через трохи підвищеної частоти чіпа з заводу, моделі від ASUS і Gigabyte виграють 1-5 кадрів в секунду, але це не така вагома причина, щоб віддавати перевагу саме їм.Тому при покупці кастомной GTX 1050 Ti варто орієнтуватися на інші параметри, наприклад, на тип системи охолодження, кількість необхідних роз'ємів, можливість ручного розгону, фірмовий софт по тонкій настройці і кастомізації відеокарти, ну, і зрозуміло, на ціну.

IRC (Internet Relay Chat)