Огляд десяти відеокарт GeForce GTX 1080 Ti: вибираємо кращу модель

  1. Зміст вступ
  2. Nvidia GeForce GTX 1080 Ti
  3. ASUS ROG GeForce GTX 1080 Ti Strix Gaming OC
  4. Gainward GeForce GTX 1080 Ti Golden Sample
  5. Gigabyte Aorus GeForce GTX 1080 Ti 11G
  6. Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti X4 Ultra
  7. Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti Black

Зміст

вступ

Весь комп'ютерний світ завмер на низькому старті в очікуванні анонса нової лінійки графічних прискорювачів Nvidia. Але поки компанія не поспішає радувати користувачів, зайнявши оборонну позицію і звівши до мінімуму втрати води в системі про швидкодію відеокарт.Втім, до теоретичного години X залишається близько двох місяців, і ми вже передчуваємо помітний стрибок в продуктивності. Тим часом співтовариство ентузіастів розкололося надвоє: одна частина геймерів початку збирати гроші на топові рішення, вартість якого, за запевненнями партнерів, які не буде демократичною, а друга вивчає моделі минулого покоління на базі Pascal , Оскільки їх ціни помітно знизилися.

І щоб не бути багатослівними, ми продовжимо цикл зведених матеріалів , Присвячених графічних прискорювачів Nvidia, і почнемо з вищої ліги. На даний момент флагман GeForce GTX надає можливості, що дозволяють насолоджуватися сучасними іграми навіть в дозволі 4К при 60 FPS. А саме воно, якщо вірити чуткам, стане головним опонентом швидкої новинки.

Саме час зануритися в минуле, адже раніше в лабораторії вже підводили підсумки протистояння Nvidia GeForce GTX 1xxx проти GeForce GTX 9xx і вибирали найкращі моделі серед GeForce GTX 1060 і GeForce GTX 1080 .

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti

Повна назва: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, код виробника: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti. Опис на сайті компанії - посилання .

Навесні 2017 року компанія вирішила порадувати гравців і ентузіастів новою відеокартою, причому не просто нової, а найпродуктивнішою. За основу була взята Nvidia GTX Titan X (Pascal) , Як найдорожча і потужна. Але для переконливого лідерства потрібно щось більше - залучити покупця ціною. І в момент анонса відбувається наступне: GeForce GTX 1070 дешевшає до $ 349, GeForce GTX 1080 - до $ 499, а ціну в $ 649 отримує флагман - GeForce GTX 1080 Ti.

А щоб нова відеокарта не наступала на п'яти GeForce GTX Titan X, прибрали одну мікросхему пам'яті, скоротивши обсяг до 11 Гбайт, а разом з нею з графічного процесора зник один контролер пам'яті, і встановили новий формат ширини шини в 352 біт. Правда, сама пам'ять при цьому працює на більшій частоті: 2750 МГц замість 2500 МГц.

Правда, сама пам'ять при цьому працює на більшій частоті: 2750 МГц замість 2500 МГцНе пройшли непоміченими і зміни в силовій частині: з колишнім енергоспоживанням в 250 Вт вдалося підняти середню частоту GPU до 1680 МГц. Нагадаємо, для GeForce GTX Titan X частота відеоядра становила 1580 МГц.

Еталонна система охолодження Nvidia періодично змінювала конструкцію, але не цього разу. Інженери попрацювали лише над збільшенням площі радіатора. Встановлена ​​в його підставі испарительная камера збільшилася в розмірах, що теоретично поліпшило теплопередачу на 10-15%. До того ж тепер відведення нагрітого повітря не заважають порти DVI.

Спочатку за основу флагмана була взята друкована плата GeForce GTX Titan X, над системою харчування якої поколдовали, посиливши силові ланцюги. Завдяки цьому збільшився ККД.

Тепер графічний процесор обслуговується системою, що складається з семи здвоєних фаз. Максимальна віддача досягає 250 А, а харчується відеокарта від двох роз'ємів 6 + 8 pin.Штатні режими роботи відеокарти: GPU - 1480 МГц, буст - 1680 МГц, пам'ять - 1376 МГц.

Штатні режими роботи відеокарти: GPU - 1480 МГц, буст - 1680 МГц, пам'ять - 1376 МГц

Огляд Nvidia GeForce GTX 1080 Ti в нашій лабораторії.

ASUS ROG GeForce GTX 1080 Ti Strix Gaming OC

Повна назва: ASUS ROG GeForce GTX 1080 Ti Strix Gaming OC, код виробника: ROG-Strix-GTX1080TI-O11G-Gaming. Опис на сайті компанії - посилання .

Лицьова частина моделі ASUS ROG закрита оригінальною системою охолодження, яка візуально не зазнала жодних змін і майже не відрізняється від найближчих родичів серії ROG Strix. Всі ті ж три вентилятора 90 мм, захисний кожух чорного кольору, безліч граней і прорізи для підсвічування ASUS Aura.


Розробники компанії відмовилися від охолодження графічного процесора і підсистеми живлення єдиним радіатором. І тепер пластина, що охолоджує VRM і мікросхеми пам'яті, контактує з основним теплорассеівателем через термопрокладку.

Наступний несподіваний крок інженерів - перехід від прямого контакту до використання нікельованої пластини, чого чекали багато. Що стосується основного радіатора, то його пронизують шість нікельованих теплових трубок діаметром 6 мм кожна. Нікельоване основа рівна, полірування можна назвати ідеальною, відображення виходить дзеркальним.

Друкована плата відеокарти є власною розробкою ASUS. Підсистема живлення виконана за схемою 10 + 2 (десять фаз відповідають за харчування графічного процесора, дві - за підсистему пам'яті), використовується якісна елементна база Super Alloy Power II.


Штатні режими роботи відеокарти: GPU -1594 МГц, буст - 1 974 МГц, пам'ять - 1 376 МГц.

Огляд ASUS ROG GeForce GTX 1080 Ti Strix Gaming OC в нашій лабораторії.

Gainward GeForce GTX 1080 Ti Golden Sample

Повна назва: Gainward GeForce GTX 1080 Ti «Golden Sample», код виробника: 426018336-3903. Опис на сайті компанії - посилання .


Дизайн версії Gainward наближений до контурів дорогих суперкарів. Лицьову сторону прикрашає червона металева вставка, розташований в передній частині радіальний вентилятор асоціюється з двигуном машини, а загальний вигляд завершує глухий пластиковий кожух системи охолодження з абревіатурою «GS».

Перед нами референсна модель в звичному розумінні терміна, однак від еталонної версії Nvidia нам дісталося не все, що та пропонує: лише друкована плата і схожа система охолодження. Кожен елемент приховує свої нюанси. Наприклад, зворотна сторона Gainward GeForce GTX 1080 Ti Golden Sample захищена потужним металевим «бекплейтом» без прорізів і декоративних вставок. А для підвищення надійності і жорсткості в області графічного процесора застосована хрестовина.

А для підвищення надійності і жорсткості в області графічного процесора застосована хрестовина

Декоративний кожух приховує масивний охолоджувач, зафіксований в бічних пазах. Головний радіатор являє собою класичний «бутерброд» з пластин і підстави. Заради економії інженери замінили випарну камеру на алюмінієву «болванку», і щоб конструкція хоч якось справлялася з відведенням тепла, застосували мідну вставку.

Мікросхеми відеопам'яті, мосфети vGPU і vMem накриває окрема пластина, яка виступає в ролі радіатора і ребра жорсткості. У зоні підсистеми харчування конструкція отримала незначну опуклість, що не назвеш ефективним рішенням, але розміщення в даній області «турбіни» дозволяє охолоджувати підсистему VRM однією з перших.

Відеокарта Gainward GeForce GTX 1080 Ti Golden Sample побудована на оригінальній друкованій платі з ТТХ компанії Nvidia з застосуванням елементної бази Palit (Gainward є дочірнім підприємством). Далі суцільні відмінності.


Інженери переробили частину PCB, відмовившись від двох посадочних місць для мікросхем в області радіального вентилятора, а також прибрали бічне додаткове харчування і виріз в текстоліті.

Підсистема живлення спрощена, і нехай загальна кількість фаз не змінилося, але розпаяні в повному обсязі елементи. Дані зміни говорять не на користь Gainward. Тепер вона побудована за схемою «7 + 2 + 1», в якій сім фаз відведено на графічний процесор, дві - на відеопам'ять одна - на мікросхему PLL.

Тепер вона побудована за схемою «7 + 2 + 1», в якій сім фаз відведено на графічний процесор, дві - на відеопам'ять одна - на мікросхему PLL

Штатні режими роботи відеокарти: GPU -1506 МГц, буст - 1911 рр МГц, пам'ять - 1376 МГц.

Огляд Gainward GeForce GTX 1080 Ti Golden Sample в нашій лабораторії, в якому можна познайомитися з альтернативними системами охолодження референсной версії.

Gigabyte Aorus GeForce GTX 1080 Ti 11G

Повна назва: Aorus GeForce GTX 1080 Ti 11G, код виробника: GV-N108TAorus-11GD. Опис на сайті компанії - посилання .

Довжина моделі Gigabyte становить 293 мм, ширина - 142 мм, висота - 55 мм. Останній параметр говорить про те, що вона перекриє три слота розширення, і ентузіастам, які збираються встановити дві таких відеокарти в режимі SLI, потрібно просторий корпус і материнська плата з роз'ємами PCI-Express, віддаленими одна від одної на необхідну відстань.

Дана версія GeForce GTX 1080 Ti має цікавий зовнішній вигляд, який підкреслюється трьома великими вентиляторами діаметром 95 мм кожен і кожухом, оснащеним підсвічуванням бічній панелі і перехрестя в центрі.

Дана версія GeForce GTX 1080 Ti має цікавий зовнішній вигляд, який підкреслюється трьома великими вентиляторами діаметром 95 мм кожен і кожухом, оснащеним підсвічуванням бічній панелі і перехрестя в центрі


Зворотний бік в кращих традиціях топових продуктів захищена опорною пластиною (backplate). З цікавих особливостей відзначимо, що вона є частиною пасивної системи охолодження, контактуючи з друкованою платою за допомогою термоінтерфейсу.

За охолодження відеокарти Aorus GeForce GTX 1080 Ti 11G відповідає масивний кулер. Його основа виконана у вигляді масивної мідної пластини, що накриває все вісім мікросхем пам'яті. Від технології прямого контакту в даному випадку відмовилися, можливо, воно й на краще. Підсистему харчування охолоджує напаяти алюмінієва вставка з двома рядами термопрокладок.

Конструкція масивного радіатора проста - це двосекційний теплорассеіватель, набраний з величезної кількості алюмінієвих пластин складної форми. Всі з'єднання ретельно пропаяни. Ще одним фактором є використання композитних теплових трубок, що підсилюють передачу тепла. В цілому тут застосовується шість трубок: п'ять - діаметром 8 мм, одна - 6 мм.

В цілому тут застосовується шість трубок: п'ять - діаметром 8 мм, одна - 6 мм

Відеокарта Aorus GeForce GTX 1080 Ti 11G побудована на оригінальній друкованій платі чорного кольору з глянцевим відливом, який на ділі виявляється спеціальним покриттям для захисту від вологи і пилу.


Елементна база відповідає концепції Ultra Durable VGA, яка включає використання якісних конденсаторів, дроселів з феритовими сердечниками, польових транзисторів і подвійних мідних шарів в платі.

Підсистема живлення виконана за формулою «12 + 2»: дванадцять фаз відводиться на графічний процесор, а дві дістаються відеопам'яті.

Підсистема живлення виконана за формулою «12 + 2»: дванадцять фаз відводиться на графічний процесор, а дві дістаються відеопам'яті

Штатні режими роботи відеокарти: GPU -1569 МГц, буст - 1 949 МГц, пам'ять - 1 376 МГц.

Огляд Gigabyte Aorus GeForce GTX 1080 Ti 11G в нашій лабораторії.

Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti X4 Ultra

Повна назва: iChill GeForce GTX 1080 Ti X4 Ultra, код виробника: C108T4-1SDN-Q6MNX. Опис на сайті компанії - посилання .

Інтерес в першу чергу викликає оригінальна система охолодження HerculeZ Air Boss . Три 90 мм вентилятора, захисний кожух чорного кольору, кілька футуристичний, але без надмірностей дизайн - дана відеокарта візуально виглядає незвично. Причому її довжина ледь перевищує 30 см.

Основною відмінністю від моделей конкурентів і власної iChill GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra стало застосування технології Active Power Cooling System (APCS), в основі якої лежить окремий радіатор на ланцюгах харчування і обдуває його четвертий вентилятор.

Основною відмінністю від моделей конкурентів і власної iChill GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra стало застосування технології Active Power Cooling System (APCS), в основі якої лежить окремий радіатор на ланцюгах харчування і обдуває його четвертий вентилятор

Перше, що кидається в очі - пластина на мікросхемах пам'яті і ланцюгах харчування, яка виглядає єдиним цілим, але насправді не є ним: вона складається з двох окремих частин. Теплорассеіватель ланцюгів харчування не тільки охолоджує їх, але і накриває частину мікросхем пам'яті, щільно контактуючи з радіатором на інших мікросхемах.

Додатково вся конструкція отримала пару теплових трубок і ребра, що піде на користь ефективності такого виду охолодження. Основний радіатор СО досить масивний, двосекційний. Його пронизують чотири теплових трубки: дві по 8 мм і дві по 6 мм.

Друкована плата відеокарти Inno3D виконана в еталонному дизайні. Відмінність - в наявності відеовиходу DVI-D. З одного боку, це забезпечує сумісність з великою кількістю моніторів, з іншого - позбавляє можливості встановити водоблок повного покриття EK Water Blocks для GeForce GTX 1 080 Ti і перетворити модель в однослотовий.

Підсистема живлення виконана за схемою «7 + 1 + 2» (GPU / PLL / MEM). Сім здвоєних фаз, харчування 6 + 8 pin, максимальний струм 250 А - все це ми вже бачили в огляді Nvidia GeForce GTX 1080 Ti .

Штатні режими роботи відеокарти: GPU -1607 МГц, буст - 2025 МГц, пам'ять - 1425 МГц.

Огляд Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti X4 Ultra в нашій лабораторії.

Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti Black

Повна назва: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, код виробника: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti. Опис на сайті компанії - посилання .

Перед нами представник топового сегмента з попередньо встановленою рідинної системою охолодження, яка потребує додаткового обслуговування, крім установки в корпус. У зовнішньому вигляді моделі Inno3D iChill Black акцент робиться на строгому стилі, представленому чорним металевим кожухом з прорізами по периметру і перетинає екватор червоною смугою. Однак монотонність сходить нанівець в активному стані, коли написи «iChill» зі сніжинкою і «Accelero Hybrid S» висвітлюються RGB підсвічуванням.

З верхнього торця виходять дві прогумованих трубки, по яких тече холодоагент від помпи-водоблоку, встановленої на графічному процесорі Nvidia GP102 . Їх довжина становить 365 мм, і цього достатньо для розміщення охолоджувача з вентилятором 120 мм не тільки на задній стінці корпусу, а й у верхній і навіть передньої секції.

Їх довжина становить 365 мм, і цього достатньо для розміщення охолоджувача з вентилятором 120 мм не тільки на задній стінці корпусу, а й у верхній і навіть передньої секції

Система охолодження відеокарти Inno3D є складною конструкцією з СЖО і доопрацьованого охолодження силової частини, а також зовнішнього вентилятора 120 мм і кабелю живлення.

Металевий кожух СО разом з помпою-водоблоком кріпиться прямо до кожуха разом з елементами підсвічування, тут же знаходиться і вертушка 80 мм, що відповідає за обдув підсистеми живлення.

У виробників графічних прискорювачів список компаній, до яких можна звернутися за встановленням постійного обслуговування СЖО, короткий. І не стане одкровенням факт застосування СО Arctic Cooling - Accelero Hybrid II-120 . Цей продукт завоював позитивні рекомендації завдяки відмінній ефективності та продуктивності: не дивно, що розробники Inno3D скористалися цим рішенням.

Цей продукт завоював позитивні рекомендації завдяки відмінній ефективності та продуктивності: не дивно, що розробники Inno3D скористалися цим рішенням

Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti Black побудована на референсной друкованій платі чорного кольору. Уважний читач відзначить мінімум відмінностей з оригінальним дизайном: розпаяні конденсатори іншого кольору номінальної ємності і додатковий коннектор 2 pin, хоча він не задіяний.

Загальна формула підсистеми харчування налічує десять фаз: сім фаз відведено на графічний процесор, дві - на відеопам'ять, одна - на PLL.

Штатні режими роботи відеокарти: GPU -1607 МГц, буст - 2025 МГц, пам'ять - 1425 МГц.

Огляд Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti Black в нашій лабораторії.

IRC (Internet Relay Chat)