Установка ATI / AMD драйверів в Ubuntu 14.04 LTS | Linuxsoid - Open Source Новини, Статті та Огляди

  1. Як встановити драйвера для вашого відеоадаптера ATI / AMD, ставите цим питанням і не можете знайти...
  2. Установка драйверів для нових відеоадаптерів ATI / AMD
  3. установка драйверів
  4. Даємо право на запуск і запускаємо установку
  5. Установка драйверів для старих відеоадаптерів ATI / AMD

ПРИМІТКА: Для успішної установки офіційних драйверів AMD Catalyst ™, необхідно видалити будь-які сторонні драйвера для графічних адаптерів які на поточний момент встановлені в Linux системі.

Для видалення всіх сторонніх драйверів для вашого графічного адаптера, виконайте наступні кроки (виконувати лише в тому випадку якщо у вас встановлені старі версії драйвера amd):
1. Відкрийте термінал;
2. Виконайте команди для видалення драйверів:

Як встановити драйвера для вашого відеоадаптера ATI / AMD, ставите цим питанням і не можете знайти рішення, читайте матеріал нижче і обов'язково знайдете.

Повсякденно працюючи в Linux, або ж тільки перейшовши на використання Ubuntu або будь-якого іншого дистрибутива, ви ставите питанням, а як встановити драйвера для мого відеоадаптера в Linux і чи потрібно.

З особистого досвіду можу сказати наступне, для старих відеоадаптерів установка драйверів приносить лише шкоду, це уповільнення роботи графіки, часто зависання робочого столу, при пересуванні вікна програми по робочому столу ви зможете побачити слід після вікна, так, все це може бути після установки драйверів для старого відеоадаптера. Для нових відеоадаптерів це не загрожує і установка драйверів лише дозволяє підвищити продуктивність графіки, про те як встановити та що робити я опишу детальніше трохи нижче.

Установка драйверів для нових відеоадаптерів ATI / AMD

ПРИМІТКА: Для успішної установки офіційних драйверів AMD Catalyst ™, необхідно видалити будь-які сторонні драйвера для графічних адаптерів які на поточний момент встановлені в Linux системі ПРИМІТКА: Для успішної установки офіційних драйверів AMD Catalyst ™, необхідно видалити будь-які сторонні драйвера для графічних адаптерів які на поточний момент встановлені в Linux системі.

Для видалення всіх сторонніх драйверів для вашого графічного адаптера, виконайте наступні кроки (виконувати лише в тому випадку якщо у вас встановлені старі версії драйвера amd):
1. Відкрийте термінал;
2. Виконайте команди для видалення драйверів.

sudo aticonfig --uninstall sudo sh amd-driver-installer-x86.x86_64.run --uninstall OR sudo sh /usr/share/ati/amd-uninstall.sh

Після качаємо драйвера з сайту виробника, за адресою - support.amd.com .
Де доступні дві різні версії драйверів за травень і липень, розпаковуємо архів, усередині якого бачимо файл з розширенням .run.

установка драйверів

Відкрийте термінал, далі зайдіть в директорію в якій ви розпакували архів, зазвичай це директорія Download. Виконати команди нижче

Даємо право на запуск і запускаємо установку

sudo chmod + x amd-driver-installer-x86.x86_64.run sudo sh ./amd-driver-installer-x86.x86_64.run

Відкриється вікно установки, де ми відзначаємо перший пункт Install Driver і тиснемо Continue (продовжити)

Відкриється вікно установки, де ми відзначаємо перший пункт Install Driver і тиснемо Continue (продовжити)

3. Виберіть команду (I Agree) для згоди на установку драйверів.

Виберіть команду (I Agree) для згоди на установку драйверів

ПРИМІТКА: У тому випадку якщо попередня стара версія AMD Catalyst і пропрієтарного драйвера не були видалені, ви побачите наступне повідомлення про помилку установки, приклад дивимося нижче.

ПРИМІТКА: У тому випадку якщо попередня стара версія AMD Catalyst і пропрієтарного драйвера не були видалені, ви побачите наступне повідомлення про помилку установки, приклад дивимося нижче

4. Прочитавши ліцензійну угоду на попередньому зображенні натисніть (I Agree / Приймаю), щоб продовжити установку, або Скасувати, щоб перервати установку.

Прочитавши ліцензійну угоду на попередньому зображенні натисніть (I Agree / Приймаю), щоб продовжити установку, або Скасувати, щоб перервати установку

Вибираємо автоматичний режим установки і натискаємо (продовжити / continue).
5. При завершенні установки ви повинні побачити наступне вікно.

При завершенні установки ви повинні побачити наступне вікно

6. Натисніть на кнопку Exit.
7. Відкрити термінал і виконати команди для завершення конфігурації встановленого драйвера в системі:

/ Usr / bin / aticonfig --initial / usr / X11R6 / bin / aticonfig --initial

8. На цьому етапі установка драйверів завершена, можете перезапустити комп'ютер.

Доповнення до установки драйверів для відеокарт ATI / AMD (16.11.2015)

Раніше я навіть якось і не встановлював драйвера в Linux, все чітко працювало і працює без них. Загалом, завантажили ми драйвера останньої версії перейшовши за посиланням - http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Linux+x86#amd-catalyst-packages

Зараз це версія AMD Catalyst ™ 15.9 Proprietary Linux x86 Display Driver, викачаєте zip архів розміром близько 173 метрів, далі перейдіть в папку завантаження куди ви зберегли файл, виділимо архів клікнувши по ньому і натиснемо праву кнопку миші, виберемо пункт «Витягнути сюди«, після ви побачите витягнутий файл формату run.

Відкриємо термінал далі перейдемо в домашню директорію куди ви зберегли файл і виконаємо наступні команди:

cd / home / linux / Завантаження / ./AMD-Catalyst-15.9-Linux-installer-15.201.1151-x86.x86_64.run

Відкриється вікно інсталятора драйверів для вашої відеокарти ATI / AMD, вам буде запропоновано згенерувати пакети для установки саме під вашу архітектуру і вашу версію дистрибутива, ніде не змінюємо нічого і галочки які стоять по-замовчуванням не прибираємо, просто погоджуємося і тиснемо далі або Continue.

Після першої спроби встановити драйвера саме через установник ATI, у мене була помилка і було запропоновано прочитати лог, я погодився, перейдемо прочитаємо лог виконавши команду:

cd / usr / share / ati / gedit fglrx-install.log

Відкриється лог в якому буде чітко все написано, що у вас не вистачає тих чи інших пакетів для установки / генерації файлів драйверів. Просто уважно перегляньте лог, буде написано як було це у мене, де пропонується просто виконати команди для до установки потрібних пакетів, у мене було запропоновано встановити 4 пакети де було прямо запропоновано виконати команду - apt-get install ім'я-пакета.

Виконаємо ці команди, після установки відсутніх пакетів видалимо файл логу:

rm -rf gedit fglrx-install.log

Заново перейдемо в папку завантаження і почнемо процедуру установки заново:

cd / home / linux / Завантаження / ./AMD-Catalyst-15.9-Linux-installer-15.201.1151-x86.x86_64.run

В даному випадку як я і говорив, нічого не міняємо і з усім погоджуємося просто натискаю кнопки далі або Continue, після почнеться генерація deb пакетів під вашу архітектуру і вашу версію дистрибутива. Мені довелося почекати напевно хвилини 4-5, після з'явилося вікно з повідомлення, що генерація пакетів завершена і пропонується натиснути кнопку «Exit» перед натисканням кнопки закриття вікні в тексті вище пишеться, що файли формату deb успішно згенеровані і поміщені в мою домашню директорію в папку «Для дорослих».

Перевіривши наостанок наш лог файл після успішної генерації пакетів драйверів:

gedit fglrx-install.log

Ми повинні побачити наступне вміст:

NOTE: If your system has logged the missing packages required for installation, install them in the order as per the log file to resolve package-dependency issues. Package /home/linux/Загрузкі/fglrx-core_15.201-0ubuntu1_i386.deb has been successfully generated Package /home/linux/Загрузкі/fglrx_15.201-0ubuntu1_i386.deb has been successfully generated Package / home / linux / Завантаження / fglrx- dev_15.201-0ubuntu1_i386.deb has been successfully generated Package /home/linux/Загрузкі/fglrx-amdcccle_15.201-0ubuntu1_i386.deb has been successfully generated

Що значить, що все успішно було згенерувати і можна продовжити установку драйверів.

Закриваємо вікно натиснувши на кнопку «Exit», відразу ж з'явиться нове менше вікно в якому буде дві кнопки «Так» і «Ні», нам пропонується встановити згенеровані deb пакети в автоматичному режимі, погоджуємося і тиснемо кнопку «Так».

Після піде установка яка не вимагає вашого втручання, завершиться установка, виконайте в терміналі останню команду:

sudo amdconfig --initial

Ця команда инициализирует наш відеоадаптер і згенерує зміни створивши відповідний конфігураційний файл, після цієї команди можна закрити термінал і виконати перезавантаження системи.

Установка драйверів для старих відеоадаптерів ATI / AMD

Для старих відеоадаптерів як я вже писав спочатку матеріалу, установка драйвера додає лише додаткові проблеми в роботі графіки, нам достатньо лише активувати системний драйвер і цього вам цілком буде досить для того щоб встановити Steam клієнт і грати в ігри в LInux.

Перейти в Параметри системи - Програми та оновлення - Додаткові драйвери, чекаємо поки закінчиться сканування. Коли закінчиться, вибираємо перший пристрій за списком (попріентарное), відзначаємо його галочкою і тиснемо нижче кнопку «Застосувати зміни".

Вище всюди згадується в команді наприклад cd / home / linux / Завантаження моя обліковий запис яка називається linux, ви змінюйте на свою, сподіваюся тут у вас плутанини не буде.

Ще одне невелике доповнення, якщо у вас стара відео-карта, я б взагалі не радив встановлювати попріетарние драйвера, залишайтеся на стандартних системних, так система буде працювати краще, звичайно після установки драйверів при використанні старих відеоадаптерів починаються лише проблеми з графікою, або CairoDock почне виснути або ще інші проблеми.

Я ось заради інтересу перевірив, у мене відеоадаптер версії 5440 (5 серії HD), як встановив так і видалив, відразу ж графіка початку виснути, Каїр взагалі почав загінаться, в загальному з стандартним драйвером набагато краще. Якщо ви так само встановили попріетарний драйвер і не побачили змін в кращу сторону лише в гіршу, видаляємо драйвер виконавши в терміналі команду.

sudo apt-get remove --purge fglrx \ *

Після перезапустіть комп'ютер і готово.

Офіційна інструкція від AMD - Установка ATI / AMD драйверів в Ubuntu .

Com/en-us/download/desktop?
IRC (Internet Relay Chat)