Вибір редакції 2016: відеокарти і материнські плати

  1. графічний бум

Рік, що минає був сповнений цікавих анонсів в сегменті комплектуючих для настільних систем. Максимальна активність виходила від розробників відеокарт. AMD і NVIDIA представили масу гідних рішень з новими архітектурами, тому саме графічні адаптери в цьому році порадували найбільше. У той же час AMD і Intel відстрочили запуск нових платформ, перенісши їх на 2017 рік, тому радикальних змін і подій, що запам'ятовуються на ринку материнських плат було зовсім небагато.

Любителі пограти напевно залишилися задоволені доступним в цьому році асортиментом відеокарт. Виробники практично повністю оновили свої модельні ряди. Архітектури Pascal і Polaris виправдали очікування, так само як і перехід на техпроцеси 14/16 нм. Адаптери нового покоління стали помітно продуктивніше і при цьому економічніше попередників. Здорова конкуренція утримувала розробників від спокуси встановлювати завищені цінники на свої моделі. Більш того, в ряді випадку вартість нових відеокарт коректувалася лише через кілька місяців після їх анонса. Звичайно, особливість ціноутворення на нашому ринку вносила свої корективи, викликаючи легке обурення, особливо при порівнянні із заявленою вартістю пристроїв для американського ринку.

від 4 500 грн

Пропозицій: 50

Пропозицій: 50

GeForce GTX 1060 6 ГБ - типова представниця нового середнього класу дискретної графіки. Це дуже показовий приклад того, наскільки адаптери з чіпами на базі Pascal перевершують своїх попередників. GeForce GTX 1060 в більшості випадків не поступається по продуктивності GeForce GTX 980 - помітно більш дорогої представниці топового ешелону Maxwell. GeForce GTX 1060 6 ГБ стане відмінним варіантом для ігор в режимі Full HD при високих або навіть максимальних налаштуваннях якості графіки. Ми виділимо тюнінгованих версію від MSI, оснащену відмінним повітряним кулером і масивної радіаторної плитою, охолоджуючої активні елементи. У виробника в цілому вийшла досить вдала лінійка адаптерів з тихою системою охолодження Twin Frozr VI. За якісну VRM, додаткове оснащення, заводський розгін і ефективну СО доводиться доплачувати, тому MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G виявилася одним з найбільш дорогих варіантів в доступній лінійці GTX 1060.

За якісну VRM, додаткове оснащення, заводський розгін і ефективну СО доводиться доплачувати, тому MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G виявилася одним з найбільш дорогих варіантів в доступній лінійці GTX 1060

Відкрите Radeon RX 470 4 ГБ пропонують відмінний баланс оснащення, продуктивності і ціни. Чотирьох гігабайт пам'яті часто досить для високих налаштувань якості при дозволі 1920 × 1080. У продажу також доступні версії з 8 ГБ, але вони коштують 10-20% дорожче, а приріст швидкодії не завжди буде відчутний. Референсні версії Radeon RX 470 - не найкращий варіант для покупки через спірну системи охолодження. На ринку представлені моделі з оригінальними дизайнами. Для тих, хто планує самостійно експериментувати з розгоном, рекомендуємо звернути увагу на версії з 8-контактним роз'ємом додаткового живлення.

Базова модель нової графічної лінійки AMD пропонує дуже гарне співвідношення ціни і продуктивності. Вихід адаптерів даної серії істотно перетворив сегмент відеокарт початкового рівня. Radeon RX 460 пропонуються як з 2 ГБ, так і з 4 ГБ пам'яті. Вартість найдоступніших версій починається від $ 120 і це найкращий варіант, якщо ви спочатку не плануєте витрачати більше на покупку відеокарти. Radeon RX 460 забезпечує непогане кількість кадрів / с в режимі Full HD, хоча у важких проектах доведеться використовувати середні настройки якості. У нас на тестуванні побувала модель від ASUS з 4 ГБ, яка запам'яталася ефективною системою охолодження, заводським розгоном і підтримкою технологією FanConnect, що дозволяє синхронізувати зовнішній вентилятор з режимом роботи відеокарти.

У нас на тестуванні побувала модель від ASUS з 4 ГБ, яка запам'яталася ефективною системою охолодження, заводським розгоном і підтримкою технологією FanConnect, що дозволяє синхронізувати зовнішній вентилятор з режимом роботи відеокарти

від 7 740 грн

Пропозицій: 9

Старші версії відеокарт з архітектурою Pascal стали справжнім одкровенням. Давно ми не бачили такого приросту продуктивності при зміні графічних поколінь. Молодша версія на чіпі GP104 пропонує краще співвідношення ціни і продуктивності в своєму класі, тому велика популярність GeForce GTX 1070 не викликає здивувань. Відмінний баланс технічних характеристик, хороша економічність і продуктивність на рівні топа попередньої лінійки - GeForce GTX 980 Ti. У своїй ціновій категорії дана модель поки що залишається без гідних конкурентів. З протестованих адаптерів серії відзначимо ASUS ROG STRIX GTX 1070 GAMING, оснащену відмінною силовий підсистемою, ефектним підсвічуванням і хорошим кулером з гібридним режимом роботи. Хоча це точно не найдоступніша модифікація GTX 1070, але одна з тих моделей, яка може зацікавити любителів розгону.

графічний бум

AMD і NVIDIA представили в 2016 році цілі графічні лінійки. При цьому, по суті всі запропоновані обома розробниками варіанти заслуговують на увагу. Відверто прохідних пристроїв просто немає. Формуючи пул власних моделей, виробники орієнтувалися на пропозиції конкурента, встановлюючи підсумковий цінник, відповідним реальним можливостям адаптерів. У підсумку, маємо безпрограшну для користувачів ситуацію, коли вартість відеокарт по суті визначає її продуктивність. Вище рекомендована ціна - більше кадрів / c в іграх. Звичайно, тут потрібно враховувати особливості оригінальних моделей, які часто коштують більше референсів, ну і нюанси локальних поставок. У будь-якому випадку, закономірність зберігається. У цьому світлі ми хотіли б виділити ще кілька моделей, гідних пильної уваги.

GeForce GTX 1060 3 ГБ пропонує зараз, мабуть, краще співвідношення ціна / продуктивність, але в тих випадках, коли ігор досить 3 ГБ пам'яті для зберігання текстур. У таких ситуаціях відеокарта практично не поступається 6-гигабайтовой версії, незважаючи на трохи меншу кількість обчислювальних блоків і вдвічі менший обсяг локальної ОЗУ.

Radeon RX 480 - перша відеокарта AMD, яка отримала 14-нанометровий графічний процесор з новою архітектурою Polaris. Дуже гідна пропозиція в середньому класі. При цьому адаптер в базовому варіанті отримав цілих 8 ГБ пам'яті і лише згодом з'явилися версії з 4 ГБ. Це прекрасний конкурент для GeForce GTX 1060, причому аж ніяк не завжди йому дістається роль наздоганяючого. Більший обсяг пам'яті, відмінна підтримка DirectX 12 і ефективне використання ресурсів при переході на API Vulkan, нерідко виводять вперед пристрій з чіпом AMD, особливо в «важких» іграх.

З адаптерів початкового класу ще виділимо GeForce GTX 1050 і GeForce GTX 1050 Ti. Стартова версія в лінійці GTX має гідну продуктивність, часто випереджаючи Radeon RX 460, але пропонується тільки в варіантах з 2 ГБ пам'яті. GeForce GTX 1050 Ti має на борту 4 ГБ пам'яті, а за рівнем продуктивності вона на рівні хіта попереднього покоління - GeForce GTX 960, але функціональніша і економічніше. В цілому, варіант дуже гідний. Хіба що роздрібна ціна оригінальних «титанових» моделей нерідко перевищує $ 200, а це вже територія Radeon RX 470 4 ГБ з якої на рівних GTX 1050 Ti змагатися не під силу.

Майбутній рік повинен бути не менш цікавим і наповненим різними анонсами. Поки ми можемо говорити лише про найближчих планах розробників, інформація про яких просочувалася в мережу. Перш за все, це, звичайно ж, очікувані відеокарти з чіпами Vega, які повинні дозволити AMD повноцінно повернутися в сегмент графіки топ-класу. Сподіваємося побачити як одночиповие моделі, так і версії з двома GPU і пам'яттю HBM2. На недавній презентації, присвяченій майбутнім процесорам Ryzen, розробник вже демонстрував роботу системи з графікою Vega, що говорить про швидке анонсі таких адаптерів. Компанія NVIDIA напевно також порадує новинками своїх шанувальників. З того, що на поверхні - швидкий анонс GeForce GTX 1080 Ti. Для режиму 4К така модель буде зовсім не зайвою. Напевно Каліфорнія не обмежаться тільки старшими відеокартами і запропонують варіанти для користувачів з більш скромними запитами. З рішень, які хотілося б побачити в новій лінійці - умовна GeForce GTX 1060 Ti, яка дозволила б скоротити різницю в продуктивності між GTX 1060 і GTX 1070.

від 3 764 грн

Пропозицій: 1

Пропозицій: 1

Материнські плати компактних форматів все частіше використовуються не тільки при складанні офісних систем, а й потужних ігрових платформ, які мало в чому поступаються габаритним десктопів. Функціональність моделей формату Mini-ITX часом може приємно здивувати. Побувала у нас на тесті ASUS B150I PRO GAMING / WIFI / AURA порадувала оснащенням. Швидкісний роз'єм M.2 x4, порт USB Type-C, хороший звук, мережевий контролер Intel, що настроюється RGB-підсвічування і навіть модуль Wi-Fi. Хороший набір на випадок, якщо ви задумали обзавестися мініатюрним, але боєздатним ПК. На опціях розгону можна заощадити, а якщо зв'язок готові тримати тільки дротову, то доступна ще більш доступна версія без контролера бездротових мереж.

На опціях розгону можна заощадити, а якщо зв'язок готові тримати тільки дротову, то доступна ще більш доступна версія без контролера бездротових мереж

від 9 426 грн

Пропозицій: 1

До виходу процесорів сімейства Intel Broadwell-E, виробники материнських плат приготували як оновлені версії своїх пристроїв, так і принципово нові моделі з поліпшеними можливостями. До таких належить і ASUS ROG STRIX X99 GAMING. З огляду на те, що чіпсет залишився колишнім - Intel X99, функціональність нарощувався за допомогою додаткових контролерів. Перш за все мова про USB 3.1. Крім того, плати нової хвилі для LGA2011-v3 майже в обов'язковому порядку отримують порти U.2 x4 для підключення швидкісних SSD. Перша плата в лінійці STRIX очікувано добре підготовлена ​​до розгону, ну, а фішкою цієї моделі стала багатозонна яскраве підсвічування з нетривіальними можливостями настройки.

Горезвісні порти USB Type-C, здатні забезпечити харчування потужністю до 100 Вт, нарешті реалізовані на практиці. Компанія Gigabyte першою запропонувала відразу кілька моделей зі схемотехнікою, відповідної Power Delivery 2.0. Крім цього недавно протестована плата GIGABYTE Z170X-Ultra Gaming оснащена контролером Thunderbolt 3 (40 Гб / с) з повноцінною підтримкою виводу відеосигналу. В результаті маємо максимально функціональний порт USB Type-c, залишилося дочекатися широкого поширення відповідної периферії.

Наступаючий рік обіцяє бути дуже насиченим в плані поновлення платформ. На початку року Intel представить нові процесори сімейства Kaby Lake і чіпсети серії Intel 200 для LGA1151. У другій половині року розраховуємо побачити нову ентузіастскую платформу Basin Falls (LGA2066) для чіпів Intel Skylake-X і Kaby Lake-X. Не далі ніж в Q1 2017 компанія AMD обіцяє реліз платформи Socket AM4 і довгоочікуваних процесорів Ryzen. Сподіваємося на відновлення живої конкуренції у всіх сегментах, що позначиться як на цінах, так і на швидкості технічного прогресу майбутніх рішень обох виробників.

Крім нових процесорів і материнських плат в наступному році очікуємо активного переходу на SSD взагалі і швидкісні моделі під M.2 / U.2 x4 зокрема. Дуже розраховуємо на подальше зниження вартості твердотільних накопичувачів. Більше обсяги, вище надійність, нижче вартість зберігання даних! На наш погляд, хороші гасла, ну, або напутні побажання виробникам SSD.

IRC (Internet Relay Chat)