Комп'ютерний вірус нового типу лютує в Азії

Новий вірус викрадає гроші з рахунків.

Фото: news.com.au

В Японії понад 82 тисяч персональних комп'ютерів виявилися заражені вірусом нового типу, повідомляє підрозділ кібернетичної безпеки Токійського управління поліції. Шкідлива програма при проведенні користувачами банківських операцій через інтернет автоматично переводить їх кошти на сторонні рахунки.

Половина заражених вірусом комп'ютерів знаходиться в Японії, а решта - в країнах Європи і Азії. Частина пристроїв могла бути заражена з-за кордону, і тому японська поліція звернулася до Інтерполу за допомогою в проведенні розслідування.

У правоохоронних органах уточнили, що всього в минулому році було зафіксовано 1876 випадків несанкціонованого переведення банківських коштів користувачів. "Збиток склав 2,9 мільярда ієн (близько 1,27 мільярда рублів), що стало історично рекордною сумою", - додали в поліції.

На початку лютого Токійський окружний суд засудив до восьми років в'язниці кібертерориста Юсуке Катаяма, який поширював погрози терористичного характеру в інтернет-форумах. Зловмисник написав для цього спеціальні віруси, що дозволяють дистанційно використовувати чужі комп'ютери для небажаних розсилок.

У червні 2011 року в Японії був прийнятий закон проти кіберзлочинності. Так, за умисне створення або поширення вірусів передбачений штраф в розмірі 500 тисяч ієн або тюремне ув'язнення на термін до трьох років. За зберігання вірусів карається штрафом в 300 тисяч ієн і позбавленням волі на строк до двох років.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

IRC (Internet Relay Chat)