МВС по Республіці Тива попереджає: шахраї надсилають смс-повідомлення з вірусом

співробітники поліції попереджають населення про те, що шахраї можуть надсилати смс-повідомлення з вірусом на стільниковий телефон для махінацій з банківськими картами. Ні в якому разі не варто переходити за посиланнями в смс-повідомленнях.

Так, вірусна програма потрапляє в смартфон через спам-розсилку смс-повідомлень, що містять різні посилання.

Якщо користувач клацає на неї, то скачується шкідлива програма, яка здатна без участі абонента здійснювати операції з банківською картою. Користувач навіть не здогадується про те, що його телефон заражений, і з його рахунку списуються кошти, так як вірусна програма повністю видаляє вхідні SMS-повідомлення від банку.

В підсумку гроші переходять на електронні гаманці зловмисників .

Рекомендується власникам телефонів вибірково ставитися до одержуваної інформації і не відкривати незнайомі посилання у вхідних смс-повідомленнях, будь то навіть відомі програми.

Також не слід завантажувати додатки з неперевірених джерел.

З метою профілактики зараження смартфонів необхідно регулярно оновлювати антивіруси на своїх телефонах. В іншому випадку ви ризикуєте занести в свій апарат вірус і позбутися грошових коштів з банківської карти.

У разі виявлення факту розкрадання грошових коштів, необхідно звернутися в ваш банк для отримання докладної виписки про рух ваших коштів (із зазначенням адресата отримання переказів) і заблокувати карту.

IRC (Internet Relay Chat)