NEWSru.com :: NYT: російські хакери грабують Захід, дружать зі спецслужбами і знімають глузливі мультики (ВІДЕО)

Кадр з мультфільму хакера BadB, під ім'ям якого на думку слідства переховувався Владислав Хорохорин
Кадр з мультфільму хакера BadB, під ім'ям якого на думку слідства переховувався Владислав Хорохорин
Кадр з мультфільму хакера BadB, під ім'ям якого на думку слідства переховувався Владислав Хорохорин

затримання на початку серпня в Ніцці за запитом США 27-річного москвича Владислава Хорохоріна змусило ЗМІ висловлювати різні версії активізації інтернет-шахраїв у Росії. У тому числі висловлюються припущення, що зграї хакерів залучаються до роботи російськими спецслужбами, які дозволяють їм скоювати злочини в обмін на можливість використовувати мережі заражених вірусами комп'ютерів в політичних цілях - наприклад, для блокування дисидентських сайтів.

Як з'ясувалося, на одному з сайтів, які підтримуються Хорохорин, була розміщена карикатура, на якій прем'єр Путін вручає російським хакерам медалі. Це наводить на думки як про співпрацю спецслужб з хакерами, так і про те, що російські відчувають гордість за спритність інтернет-шахраїв.

Російська влада офіційно заперечують свою причетність до хакерських атак. Однак, як нагадує американська газета The New York Times , В той час як США вважають, що кібербезпека є турботою правоохоронних органів, Росія ратує за міжнародний договір, який регулював би застосування кіберзброї військовими і розвідувальними службами.

- Хакери осоромили Федеральну службу охорони, відкривши її пошту всім бажаючим
- Портрет російського хакера: безсовісний студент, рухомий жаданням наживи

Газета пише і про подробиці хакерської діяльності Хорохоріна. За відомостями видання, відомий в Мережі під ніком BadB підозрюваний торгував викраденими номерами кредитних карт, протягом багатьох місяців успішно уникаючи Секретної служби США. За даними Секретної служби США, Хорохорин підтримував сайти, де перепродувалися викрадені номери кредитних карт: carder.su and badb.biz.

Якщо Хорохорин буде екстрадований в США і його вина в шахрайстві і розкраданні персональних даних буде доведена, йому загрожує до 12 років в'язниці і штраф в півмільйона доларів. За даними видання, Хорохорин має подвійне громадянство України і Ізраїлю. Як стверджує газета, Хорохорин не менше 9 місяців прожив в Москві, ні від кого не ховаючись, пише InoPressa .

Як вважає The New York Times, російські правоохоронні органи зазвичай не переслідують хакерів через некомпетентність в цій області або корумпованості. Ще однією причиною може бути гордість за країну, вважає газета, - адже російські хакери провертають кіберафери на мільйони доларів. На думку видання, для російської міліції припинення інтернет-шахрайства не є першочерговим завданням, оскільки більшість жертв - європейські та американські користувачі. У російському відділенні Інтерполу стверджують, що в Росії про діяльність Хорохоріна до його арешту нічого не було відомо, і жодне правоохоронне відомство США не надсилало запитів про нього.

Мультфільм з сайту Хорохоріна

Відзначимо, що МВС РФ вперше підрахував обсяги шахрайських операцій з банківськими картами в Росії три роки тому. Тоді тільки за півроку вони перевищували 100 млн рублів. З кожним роком кількість таких афер зростає приблизно на 10%. За підрахунками банкірів, щорічно шахраї викрадають у жертв десятки мільйонів рублів.

Поки в російському законодавстві норм відповідальності за шахрайство з пластиковими картами немає. Стаття 187 Кримінального кодексу, яка визначає заходи відповідальності за незаконне виготовлення і збут кредитних і розрахункових карт, не змінювалася протягом останніх десяти років. У статті, зокрема, до сих пір не прописана відповідальність за використання підроблених карт і виробництво без наміру подальшого збуту.

Як вважають експерти, держоргани не в змозі контролювати шахрайські операції по картах, так як до МВС доходить не вся інформація за фактами шахрайства, а лише ті дані, які фіксують правоохоронні органи. Також статистика МВС не враховує шахрайства, пов'язані з інтернет-платежами. У той же час шахраї постійно вдосконалюють схеми обману, придумуючи можливості незаконного використання платіжних карт.

Нещодавно шахраї винайшли новий спосіб крадіжки даних і грошей з банківських карт - шиммінг . На відміну від традиційних методів, новий пристрій, який тонше за людську волосину, клієнт не бачить, що і робить його практично безпорадним. За допомогою нової технології шахраї викрадають номер банківської карти, її PIN-код та інші дані через банкомат.

IRC (Internet Relay Chat)