Як дізнатися IP-адресу роутера через командний рядок по мережі

Всім гарного часу доби

Всім гарного часу доби! У цьому коротенькому пості поговоримо про те, як дізнатися IP-адресу роутера через командний рядок. Ну і як бонус спробуємо просканувати модем найближчого сусіда.

І тут, друзі, ви будете дуже сильно здивовані, оскільки схожу тему ми дуже детально розбирали в одній з недавніх публікацій на блозі. Так що, як то кажуть, все нове, це добре забуте старе.

Отже, для початку потрібно виконати всього лише одну умову. А саме роутер і комп'ютер повинні бути в межах однієї локальної мережі . Потім відкриваємо командний рядок і вводимо знайому нам команду такого виду:

На прикладі операційної системи Windows 10, дана картина виглядає наступним чином:

На прикладі операційної системи Windows 10, дана картина виглядає наступним чином:

Тут зверніть увагу на рядок «Основний шлюз». Це і є IP-адреса роутера в локальній мережі. Але бувають такі випадки, коли хочеться подивитися його зовнішній адресу без допомоги різних сторонніх сервісів.

Давайте розберемо рішення такого питання на прикладі ADSL модему автора блогу. Для цього нам потрібно зайти в його адміністративну частину, як це зробити розказано тут , І проїхати на вкладку «Status»:

Як видно на скріншоті вище, в цьому розділі є аж два рядки зі значеннями IP-адреси. Перша - це локальний адресу, а друга призначається провайдером при кожному новому підключенні. Її значення будуть завжди різними.

Ну що ж, друзі, а тепер давайте спробуємо заради спортивного інтересу дізнатися IP-адресу сусідського модему. Тільки не подумайте нічого поганого, зломом ми точно займатися не будемо.

Але, перебравши купу сумнівних програм, до позитивного результату ми не прийшли. Все-таки для отримання доступу до такої інформації потрібно самому бути підключеним до WiFi мережі «ворога». 😉

На цьому кроці тема про те, як дізнатися IP-адресу роутера через командний рядок в локальній мережі підходить до завершення. Якщо залишилися питання, задавайте їх у коментарях. А наостанок, як завжди, можете ознайомитися з незвичайними фактами про цілком собі звичайну людину.

IRC (Internet Relay Chat)