Помилки в жорсткому диску - перевірка і виправлення

 1. Фізичні помилки жорсткого диска
 2. Логічні помилки жорсткого диска
 3. Через що можуть виникнути помилки на жорсткому диску?
 4. Перевірка жорсткого диска на наявність помилок в Windows
 5. Виконати перевірку жорсткого диска через утиліту chkdsk
 6. Команди консолі CHKDSK:
 7. Діагностика диска з програмою Victoria HDD
 8. Подивіться ще статті:

доповнення 2.05.2019

Дуже часто в процесі використання вашого комп'ютера з'являються «гальма» зависання, пригальмовування, в цьому випадку необхідно зробити перевірку жорсткого диска на помилки, благо в Windows є багато можливостей зробити цю перевірку. Прочитайте уважно цю статтю і дотримуйтесь рекомендацій.

Якщо в процесі роботи на комп'ютері при виконанні будь-яких маніпуляцій, ПК починає пригальмовувати або зависати, це може означати, що на вінчестері є якісь помилки. В даному випадку необхідно перевірити жорсткий диск на наявність помилок і спробувати їх виправити. Виконати це досить просто.

Варто відзначити, що описані нижче маніпуляції не допоможуть вирішити всі проблеми з пригальмовуванням комп'ютера. Однак, для тих випадків, коли «гальма» викликають саме помилки на вінчестері ці дії цілком підійдуть. Крім того, виправлення помилок і підтримку вінчестера в нормальному стані дозволить продовжити термін експлуатації HDD, тому цю процедуру бажано регулярно виконувати.

Фізичні помилки жорсткого диска

Фізичні помилки пов'язані з ушкодженнями поверхні диска. Таке пошкодження може статися через удар або падіння, а може навіть через брак на виробництві. В такому випадку на поверхні диска утворюються биті сектора, які не можуть містити інформації. Якщо в таких секторах були розміщені системні файли, то операційна система буде давати збій.

Логічні помилки жорсткого диска

Логічні проблеми пов'язані з пошкодженням файлової системи. На жорсткому диску розміщена файлова система, яка управляє розташуванням файлів, доступом до файлів. Якщо пошкоджена файлова система, то також комп'ютер може перевантажуватися або може з'явитися синій екран.

Через що можуть виникнути помилки на жорсткому диску?

Помилки на вінчестері можуть виникати з різних причин. Наприклад, при роботі на комп'ютері раптово зник електричний струм, і при цьому були відкриті якісь файли або програми. Крім того, деякі користувачі вимикають комп'ютер шляхом натискання на кнопки харчування, а не через «Завершення роботи». Такі дії прирівнюються до раптового відключення електроенергії. У цьому випадку комп'ютер неправильно завершує свою роботу. Крім цього, є ще велика кількість причин появи помилок на вінчестері.

Перевірка жорсткого диска на наявність помилок в Windows

Перевірити вінчестер на помилки можна декількома способами. Виконати це можна за допомогою інтегрованої утиліти командного рядка CHKDSK або сторонніх програм, а також графічний інструмент. Для початківців користувачів відмінно підійде останній варіант, так як він найпростіший з усіх. Перевірка таким способом однаково проходить на «сімці» і «вісімці» Windows.

Дана процедура може відняти досить багато часу, в залежності від обсягу вінчестера і кількості виявлених помилок. Працювати за комп'ютером в цей момент не рекомендується. Якщо виконується перевірка системного диска, на якому встановлена ​​операційна система, то проводити її потрібно після перезавантаження комп'ютера.

 1. Насамперед необхідно перейти в «Мій комп'ютер». Якщо такого ярлика на робочому столі немає, тоді зробити це можна через меню «Пуск». При необхідності розташувати цей ярлик на робочому столі можна пошукати в інтернеті, як це зробити.
 2. Потім необхідно вибрати диск, який потрібно перевірити і клацнути по ньому ПКМ. У меню необхідно вибрати «Властивості».
 3. Перейшовши в властивості диска, потрібно зайти в розділ «Сервіс», де повинна знаходитися кнопка «Виконати перевірку». Її необхідно натиснути. На екрані з'явиться вікно з розділом «Параметри перевірки диска». У цьому вікні необхідно поставити галочки біля пунктів «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори». Це дозволити виявляти файлові і фізичні помилки на вінчестері. Після цього потрібно натиснути на кнопку «Запуск».
 4. Потім почнеться перевірка вінчестера, в ході якої присутність користувача не потрібно, тому можна зайнятися своїми справами. По завершенні перевірки на екрані з'явиться вікно, в якому буде вказано, що перевірка виконана успішно, а також буде відображатися кількість помилок, виявлених в ході сканування, якщо такі будуть на вінчестері.

По завершенні перевірки на екрані з'явиться вікно, в якому буде вказано, що перевірка виконана успішно, а також буде відображатися кількість помилок, виявлених в ході сканування, якщо такі будуть на вінчестері

Ось, в принципі, і все. Спосіб досить простий, тому скористатися ним зможе будь-який досвідчений користувач. При необхідності можна скористатися іншими методами перевірки, проте, вони вимагають маєток якогось досвіду роботи за комп'ютером. Новачкам також можна спробувати використовувати сторонні програми для перевірки вінчестера, які способи автоматично вирішити всі помилки на жорсткому диску.

Виконати перевірку жорсткого диска через утиліту chkdsk

Виконати перевірку жорсткого диска через утиліту chkdsk

Як упевнитися, що Ваш жорсткий диск не містить помилок і поганих секторів? У цьому допоможе службова програма chkdsk: ми покажемо, як запустити chkdsk в Windows і основи роботи з нею.

chkdsk - це вбудована в Windows утиліта для виявлення помилок на жорсткому диску, якщо говорити коротко, то - перевірка диска (що випливає звідси помилки, bad-сектори, і інші «шорсткості»).

Натискаємо Win + R -> cmd -> OK
вводимо команду
chkdsk з: / f
В даному випадку C: - це буква, що перевіряється диска, а параметр / f задає виправлення помилок. Утиліта може видати попередження «Неможливо виконати команду Chkdsk, так як вказаний тому використовується іншим процесом ...» Просто прийміть, натиснувши Y. Перевірка буде проведена при подальшій перезавантаженні комп'ютера.

Команди консолі CHKDSK:

Команда: CHKDSK [тому: [/ F] [/ V] [/ R] [/ X] [/ C] [/ L [: розмір]] виконує перевірку зазначеного диска за допомогою програми Check Disk, при виклику без аргументів здійснюється перевірка поточного диска. В консоль забивати без дужок. Приклад: C: / F / R

 • тому - визначає мітку тому, що перевіряється диска, точку підключення або ім'я диска з двокрапкою (наприклад, C :);
 • шлях, ім'я файлу - ім'я файлу або групи файлів для перевірки на фрагментацію. Використовується тільки в файлової системі FAT / FAT32;
 • / F - виконання перевірки на наявність помилок і їх автоматичне виправлення;
 • / V - в процесі перевірки диска виводити повні шляхи і імена зберігаються на диску файлів. Для дисків, що містять розділи NTFS, також виводяться повідомлення про очищення;
 • / R - виконати пошук пошкоджених секторів і відновити їх вміст. Вимагає обов'язкового використання ключа / F;
 • / X - в разі необхідності виконати відключення томи перед його перевіркою. Після відключення всі поточні дескриптори для даного тому будуть недійсні. Вимагає обов'язкового використання ключа / F;
 • / I - не проводити сувору перевірку індексних елементів. Використовується тільки в файлової системі NTFS;
 • / C - не проводити перевірку циклів всередині структури папок. Використовується тільки в файлової системі NTFS.
 • / L: розмір - в ході перевірки змінити розмір файлу журналу до зазначеної величини (в кілобайтах). Якщо значення не вказано, виводиться поточний розмір файлу. Використовується тільки в файлової системі NTFS;

Власне, все. Тепер Ви маєте уявлення про те, що таке chkdsk і навіщо вона потрібна.

Існують спеціальні утиліти для діагностики жорстких і сучасних твердотільних дисків. Частина з додатків дозволяють своєчасно виявити пошкодження на поверхні і інші помилки, деякі з програм здатні навіть виправляти проблеми в роботі накопичувачів.

 1. DiskCheckup - Непоганий інструмент для діагностики носіїв. «Родзинка» програми - це можливість не просто згенерувати звіт зі SMART-параметрами диска, але і звірити їх з показниками, отриманими при більш ранньому аналізі. При виявленні проблем в роботі накопичувача програма відразу ж відправляє лист на заздалегідь вказану адресу електронної пошти.
 2. Crystal Disk Mark - Утиліта дозволяє дізнатися реальну швидкість читання і запису інформації на диск, при цьому використовується чотири різних методи тестування. Один з них - алгоритм послідовного запису «Seq» - застосовують виробники накопичувачів, тому користувач може порівняти отримані цифри з заявленими розробником пристрою показниками.
 3. CrystalDiskInfo - Програма для діагностики жорсткого диску комп'ютера з російською версією меню від творця популярного тестувальника швидкості Crystal Disk Mark. Як і DiskCheckup, утиліта може вести історію SMART-показників, з тією лише різницею, що у неї є більше інструментів для візуалізації. Завдяки такій функції можна графічно побудувати історію «здоров'я» накопичувача і своєчасно виявити погіршення стану диска.
 4. HDDScan - Утиліта для перегляду інформації про пристрої зберігання даних і тестування дисків по різних алгоритмах - SMART і режим лінійної обробки. Є функція відображення температури накопичувача, а також можливість генерування звіту, що містить інформацію про «повільних» секторах.
 5. HDD Regenerator - Якщо коротко охарактеризувати цю програму, то її можна назвати «сучасним варіантом MHDD». Утиліта використовує власні методи реанімації битих ділянок, при цьому вона не тільки забороняє доступ до проблемної області поверхні, але і пробує відновити її спеціальної комбінацій сигналів високого і низького рівня. Даний алгоритм ефективніший, ніж спосіб низькорівневого форматування. Додаток підтримує всі популярні інтерфейси підключення накопичувачів.
 6. Western Digital Data Lifeguard Diagnostic - Основні можливості для аналізу цієї програми можна порівняти з Seagate SeaTools, однак додаток від компанії Western Digital ми рекомендуємо більш просунутим користувачам. Причина - наявність функції безповоротного глибокого форматування накопичувача, після якого немає можливості відновити видалені файли. В меню вона називається «WRITE ZEROS».
 7. MHDD - Програма- «ветеран», знайома всім користувачам «зі стажем» з часів одноядерних процесорів. Інструментами додатки можна виконати низкоуровневую перевірку жорсткого диска, виявити пошкоджені області та перепризначити їх. Утиліта також дозволяє контролювати рівень шуму вінчестера і має функцію установки пароля на пристрій зберігання данних.Із відсутність підтримки Windows Vista, 7 і новіше цю утиліту найчастіше використовують у вигляді завантажувального образу як портативний варіант діагностики HDD без запуску операційної системи.
 8. Seagate SeaTools - Фірмова утиліта від відомого виробника жорстких дисків. Додаток дозволяє визначити стан накопичувача по SMART-алгоритму. Правда, отримати детальну інформацію про кожного показнику немає можливості. За запитом користувача за допомогою Seagate SeaTools можна зробити три типи аналізу - так званий короткий selftest, експрес-тест методом нетривалого читання послідовних масивів і повну діагностику послідовного читання.


Діагностика диска з програмою Victoria HDD

Victoria HDD - максимально проста, але дуже потужна програма повної діагностики жорсткого диска. Додаток створювалося як інструмент оцінки продуктивності HDD, тестування всіх його параметрів, усунення виявлених проблем, а також правильного і чистого форматування HDD.

Інтерфейс програма Victoria дуже простий, проте, програма розрахована на просунутих користувачів, або хоча б із середнім ЛЕВЕЛ знань і навичок. Програма гнучка, і її можна підлаштувати (конфігурувати) під ваш рівень технічної грамотності \ підготовки. Це змінює алгоритми сканування і виведення інформації. Структура даних буде така, яка вам більше підходить. Програма видає всі деталі по вашому диску, який сканується, від моделі, загального розміру до функцій.

Victoria також сканує фізичну поверхню млинців диска, тобто проводить тест за допомогою зчитувальних головок. При виявленні якихось проблем і несправностей, видає попередження, позначає, де ця несправність знаходиться. Це можуть бути погані \ пошкоджені сектора. Після видається докладний звіт. Користувач може перепризначити всі пошкоджені сектора, таким чином ізолюючи поганий блок, щоб диском можна було продовжувати користуватися без побоювання втрати ваших даних. Програма є розробкою Казанського Сергія. Хоч і не було давно поновлення, додаток до цих пір робить свою роботу на дуже високому рівні ефективності.

Головною перевагою Victoria HDD є робота програми на низовому рівні, це сканування поверхні диска, аналіз його структури через порти. В цьому випадку ефективність не може бути низькою, як у програм, які використовують віртуальні милиці. Але для повноцінного використання програми користувачеві знадобляться навички вище звичайного користувача. Можна сказати, що ця програма для професіоналів по відновленню HDD.

Я впевнений що дана стаття допоможе вам запобігти частих збоїв в жорсткому диски і усунути проблему з пригальмовуванням Windows, удачі!

джерела:

http://lp-digital.ru/articles/598-proverka-zhestkogo-diska-na-oshibki-utilita-chkdsk.html

http://commentarticle.xyz/programmy/instrukcii/5164-proverka-zhestkogo-diska-kompjutera-na-nalichie.html

https://ww.epicm.org/rtfm/chkdsk

https://www.softhome.ru/article/programmy-dlya-diagnostiki-vinchestera

Подивіться ще статті:


Вам слово про статтю "Перевірка жорсткого диска на помилки", запропонуй свій варіант в коментарях! Дякуємо!

Через що можуть виникнути помилки на жорсткому диску?
IRC (Internet Relay Chat)