Зовнішні пристрої персонального комп'ютера. Їх призначення та основні характеристики. З чого складається комп'ютер? Пристрій персонального комп'ютера. Основні частини комп'ютера

 1. Координатні пристрої введення інформації
 2. тачпад
 3. трекпоінт
 4. Ігрові маніпулятори
 5. Введення графічних даних
 6. сканер
 7. Графічний планшет
 8. Цифрова камера
 9. ТВ-тюнер
 10. мікрофон

ЗОВНІШНІ ПРИСТРОЇ ПЕРСОНАЛЬНОГО КОМП'ЮТЕРА. ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Зовнішні (периферійні) пристрої персонального комп'ютера складають важливу частину будь-якого обчислювального комплексу. Вартість зовнішніх пристроїв в середньому становить близько 80-85% вартості нашого комплексу. Зовнішні пристрої забезпечують взаємодію комп'ютера з навколишнім середовищем - користувачами, об'єктами управління та іншими комп'ютерами.

Зовнішні пристрої підключаються до комп'ютера через спеціальні роз'єми-порти введення-виведення. Порти ст ода-виведення бувають наступних типів:

 • паралельні (що позначаються LPT1 - LPT4) - зазвичай використовуються для підключення принтерів;
 • послідовні (позначаються СОМ1 - COM4) - зазвичай до них підключаються миша, модем та інші вуст ройства.

До зовнішніх пристроїв відносяться:

 • пристрої введення інформації;
 • пристрої виведення інформації;
 • діалогові засоби користувача;
 • засоби зв'язку і телекомунікації.

До пристроїв введення інформації належать:

 • клавіатура - пристрій для ручного введення в комп'ютер числовий, текстової та керуючої інформації;
 • графічні планшети (дигітайзери) - для ручного введення графічної інформації, зображень шляхом переміщення по планшету спеціального покажчика (пера); при переміщенні пера автоматично виконується зчитування координат його місця розташування і введення цих координат в комп'ютер;
 • сканери (читають автомати) - для автоматичного зчитування з паперових носіїв і введення в комп'ютер машинописних текстів, графіків, малюнків, креслень;
 • пристрою вказівки (графічні маніпулятори) - для введення графічної інформації на екран монітора шляхом управління рухом курсору по екрану з подальшим кодуванням координат курсору і введенням їх в комп'ютер (джойстик, миша, трекбол, світлове перо);
 • сенсорні екрани - для введення окремих елементів зображення, програм або команд з поліекрана дисплея в комп'ютер).

До пристроїв виведення інформації відносяться:

 • графопостроители (плоттери) - для виведення графічної інформації на паперовий носій;
 • принтери - друкуючі пристрої для виведення інформації на паперовий носій.

Основні види принтерів:

 • матричні - зображення формується з точок, друк яких здійснюються тонкими голками, ударяючим папір через фарбувальну стрічку. Знаки в рядку друкуються послідовно. Кількість голок в друкуючої голівці визначає якість друку. Недорогі вдрінтери мають 9 голок. Більш досконалі матричні принтери мають 18 і 24 голки;
 • струменеві - в друкуючій голівці є тонкі трубочки - сопла, через які на папір викидаються мельчайщіе крапельки чорнила. Матриця друкуючої головки зазвичай містить від 12 до 64 сопел. В на-Встоящее час струменеві принтери забезпечують роздільну здатність до 50 точок на міліметр і швидкість друку до 500 знаків в секунду при відмінній якості друку, що наближається до якості лазерного друку. струменеві принтери виконують і кольоровий друк, але роздільна здатність при цьому зменшується приблизно вдвічі;
 • лазерні - застосовується електрографічний спосіб формування зображень. Лазер служить для створення надтонкого світлового променя, викреслюють на Поверхні попередньо зарядженого світлочутливого барабана контури невидимого точкового електронного зображення. Після прояви електронного Уяви порошком фарби (тонера), налипає на розряджені ділянки, виконується друк - перенoc тонера з барабана на папір і закріплення зображення на папері розігрівом тонера до його розплавлення. Лазерні принтери забезпечують найбільш високоякісне з високою швидкодією. Широко використовуються кольорові лазерні принтери.

До діалоговим засобам користувача відносяться:

 • відеотерміналів (монітори) - пристрої для відображення введеної і виведеної інформації. Видеотерминал складається з відеомонітора (дисплея) і видеоконтроллера (відеоадаптера). Відеоконтролерів входять до складу системного блоку комп'ютера (знаходяться на відеокарті, яка встановлюється в роз'єм материнської плати). Відеомонітори відносяться до зовнішніх пристроїв комп'ютера. Основною характеристикою монітора є роздільна здатність, яка визначається максимальною кількістю точок, що розміщуються по горизонталі і по вертикалі на екрані монітора. Сучасні монітори мають стандартні значення роздільної здатності від 640 X 480 до 1600 х 1200, але реально можуть бути і інші значення. Можуть використовуватися як кольорові, так і монохромні монітори;
 • пристрою мовного введення-виведення інформації. До них відносяться різні мікрофонні акустичні системи, а також різні синтезатори звуку, що виконують перетворення цифрових кодів в букви і слова, відтворювані через динаміки або звукові колонки, приєднані до комп'ютера.

Засоби зв'язку і телекомунікації використовуються для підключення комп'ютера до каналів зв'язку, інших комп'ютерів і комп'ютерних мереж . До цієї групи насамперед належать мережеві адаптери. В якості мережевого адаптера найчастіше використовуються модеми (модулятор-демодулятор).

Багато з названих вище пристроїв відносяться до умовно виділеної групи - засобів мультимедіа.

Засоби мультимедіа - це комплекс апаратних і програмних засобів, що дозволяють людині спілкуватися комп'ютером, використовуючи найрізноманітніші природні для себе середовища: звук, відео, графіку, тексти, анімацію та ін. До засобів мультимедіа відносяться:

 • пристрою мовного введення і виведення інформації;
 • мікрофони і відеокамери, акустичні і відеозаписів системи з підсилювачами, звуковими колонками, великими відеоекранами;
 • звукові і відеокарти, плати відеозахвату, що знімають зображення з відеомагнітофона або відеокамер и і вводять його в комп'ютер;
 • сканери;
 • весняні запам'ятовуючі пристрої великої ємності на оптичних дисках , Часто використовувані для запису і звуковий і відеоінформації.

Північно-західний заочний технічний університет.

Кафедра вищої математики та інформатики.

КУРСОВА РОБОТА.

Студент першого курсу

ШИФР «12-0102»

Спеціальність «12-01аз»

Воронін І. В.

Петрозаводськ.

ОСНОВНІ ПРИСТРОЇ КОМП'ЮТЕРА.

До основних пристроїв відносяться: процесори, материнські плати, відео карти, жорсткий диск , Порти і ОЗУ. Також існують пристрої введення і виведення без яких комп'ютер не може працювати нормально. До них відносять: дисководи, cd-rom, монітори, принтери, клавіатура, миша, сканери і модеми.

МОННІТОРИ.

Екрани (монітори) бувають звичайного розміру (14 і 15 дюймів по діагоналі), збільшені (17, 19) і великі, як телевізор (20,21 і навіть 24 дюйма), кольорові (від 4 - 8 - 16 до декількох мільярдів кольорів) і монохромні (тобто двоколірні, вважаючи і колір фону: чорно - білі, чорно - жовті, чорно - зелені). Діляться вони ще й в залежності від своєї роздільної здатності. Існують три види моніторів: рідко-кристалічні, плазмові плоскі і на основі електронно-променевої трубки.

МАТЕРИНСЬКІ ПЛАТИ.

Материнська плата є одним з основних механізмів комп'ютера на ній встановлюються мікросхеми процесора, пам'ять і мікросхеми інших пристроїв.

ЖОРСТКИЙ ДИСК.

дуже важливий параметр - обсяг жорсткого диска . Бувають від 120 мегабайт до 60 гігабайт і вище. Важливий параметр також - швидкодія жорсткого диска.

Звичайні диски обертаються зі швидкістю 5400 об. / Хв, а нові - вже 7200.

Дисковод (CD, FDD).

Сучасні дисководи FDD розраховані на дискету розміром 3,5 дюйма.

Зазвичай дискета вміщує 1,44МБ даних.

CD-ROM дисковод для лазерних компакт дисків вміщує близько 650-700 МБ даних або 70 хвилин звуку.

Принтери, ПОРТИ, модем.

Принтер це друкуючий пристрій. Принтери бувають матричні, струменеві та лазерні.

Порти бувають трьох видів: паралельні, послідовні і інфрачервоні.

Модеми дозволяють нам підключаться до комп'ютерних мереж через телефонну лінію. Вони діляться на зовнішні і внутрішні, бувають ще й факс модеми.

ПРОЦЕССОР.

Процесор, або більш повно мікропроцесор, а також часто званий ЦПУ (CPU - central processing unit) є центральним компонентом комп'ютера. Це розум, який управляє, прямо або побічно, всім тим, що відбувається всередині комп'ютера.

Коли фон Нейман вперше запропонував зберігати послідовність інструкцій, так звані програми, в тій же пам'яті, що і дані, це була воістину новаторська ідея. Опублікована вона в "First Draft of a Report on the EDVAC" в 1945 році. Цей звіт описував комп'ютер складається з чотирьох основних частин: центрального арифметичного пристрою, центрального керуючого пристрою, пам'яті і засобів введення-виведення.

Сьогодні, понад півстоліття тому, майже всі процесори мають фон-неймановскую архітектуру.

історична ретроспектива

Як відомо, все процесори персональних комп'ютерів засновані на оригінальному дизайні Intel. Першим застосовуваним в PC процесором був интеловский чіп 8088. У цей час Intel мав випущеними раніше більш потужним процесором 8086. 8088 був обраний з міркувань економії: його 8-бітна шина даних допускала дешевші системні плати, ніж 16-бітна у 8086. Також під час проектування перших PC більшість доступних інтерфейсних мікросхем використовували 8-бітний дизайн. Ті перші процесори навіть не наближаються до мощі, достатньої для запуску сучасних додатків.

У таблиці нижче наведені основні групи интеловских процесорів від першої генерації 8088/86 до шостого покоління Pentium Pro і Pentium II:

Тип /
покоління

Ширина шини даних /
адреси

внутрішній кеш

Швидкість шини пам'яті
(MHz)

Внутрішня частота
(MHz)

80486DX2 / Fourth

80486DX4 / Fourth

Pentium Pro / Sixth

Pentium II / Sixth

Третє покоління процесорів, заснованих на Intel 80386SX і 80386DX, були першими застосовуваними в PC 32-бітними процесорами. Основною відмінністю між ними було те, що 386SX був 32-розрядних тільки всередині, оскільки він спілкувався з зовнішнім світом по 16-розрядної шини. Це означає, що дані між процесором й іншим комп'ютером переміщалися на наполовину меншою швидкості, ніж в 486DX.

Четверта генерація процесорів була також 32-розрядної. Однак всі вони пропонували ряд удосконалень. По-перше, був повністю переглянутий весь дизайн 486 покоління, що саме по собі подвоїло швидкість. По-друге, всі вони мали 8kb внутрішнього кеша, прямо у процесорної логіки. Таке кешування передачі даних від основної пам'яті означало, що середнє очікування процесора запитів до пам'яті на системній платі скоротилася до 4%, оскільки, як правило, необхідна інформація вже знаходилася в кеші.

Модель 486DX відрізнялася від 486SX тільки усередині математичним співпроцесором. Цей окремий процесор спроектований для проведення операцій над числами з плаваючою точкою. Він мало застосовується в щоденних додатках, але кардинально змінює продуктивність числових таблиць, статистичного аналізу, систем проектування і так далі.

Важливою інновацією було подвоєння частоти, введене в 486DX2. Це означає що всередині процесор працює на подвоєною по відношенню до зовнішньої електроніці швидкістю. Дані між процесором, внутрішнім кешем і співпроцесором передаються на подвоєною швидкості, приводячи до порівнянного збільшення в продуктивності. 486DX4 розвинув цю технологію далі, утраивая частоту до внутрішніх 75 або 100MHz, а також подвоївши обсяг первинного кеша до 16kb.

Pentium, визначивши п'яте покоління процесорів, значно перевершив в продуктивності попередні 486 чіпи завдяки декільком архітектурним змінам, включаючи подвоєння ширини шини до 64 біт. P55C MMX зробив подальші значні вдосконалення, подвоївши розмір первинного кеша і розширивши набір інструкцій оптимізованими для мультимедіа додатків операціями.

Pentium Pro, з'явившись в 1995 році як спадкоємець Pentium, був першим в шостому поколінні процесорів і ввів кілька архітектурних особливостей, не зустрічалися раніше в світі PC. Pentium Pro став першим масовим процесором, радикально змінив спосіб виконання інструкцій перекладом в RISC-подібні микроинструкции і виконанням їх у високорозвиненому внутрішньому ядрі. Він також чудовий значно більш продуктивним вторинним кешем щодо всіх колишніх процесорів. Замість використання що базується на системній платі кеша, що працює на швидкості шини пам'яті, він використовує інтегрований кеш другого рівня на своїй власній шині, що працює на повній частоті процесора, зазвичай в три рази швидше кешу на Pentium-системах.

Наступний новий чіп після Pentium Pro Intel представив через майже півтора року - з'явився Pentium II, що дав дуже великий еволюційний крок від Pentium Pro. Це розпалило спекуляції, що одна з основних цілей Intel у виробництві Pentium II був відхід від труднощів у виготовленні дорогого інтегрованого кеша другого рівня в Pentium Pro. Архітектурно Pentium II не надто відрізняється від Pentium Pro з подібним емулює x86 ядром і більшістю схожих особливостей.

Pentium II поліпшив архітектуру Pentium Pro подвоєнням розміру первинного кешу до 32kb, використанням спеціального кешу для збільшення ефективності 16-бітної

обробки, (Pentium Pro оптимізовано для 32-бітних додатків, а з 16-бітовим кодом не звертався так само добре) і збільшенням розмірів буферів записи. Однак про основною темою розмов навколо нових Pentium II була його компонування. Інтегрований в Pentium Pro вторинний кеш, що працює на повній частоті процесора, був замінений в Pentium II на малу схему, що містить процесор і 512kb вторинного кеша, що працює на половині частоти процесора. Зібрані разом, вони укладені в спеціальний односторонній картридж (single-edge cartridge - SEC), призначений для вставляння в 242-піновий роз'єм (Socket 8) на нового стилю системних платах Pentium II.

Презентація на тему: Основні пристрої комп'ютера

1 з 18

№ слайда 1

Опис слайда:

№ слайда 2

Опис слайда:

Персональний комп'ютер Іноді кажуть «персональний комп'ютер». Уточнення «персональний» тут не випадково - це значить свій, особистий, доступний більшості людей, адже існує велика кількість інших видів комп'ютерів, які персональними ніяк не назвати - робочі станції для підприємств, сервери для зв'язку безлічі комп'ютерів в мережу і ін. надалі, кажучи «комп'ютер» ми матимемо на увазі саме персональний компьютер.На сучасному ринку обчислювальної техніки різноманітність модифікацій і варіантів комп'ютерів величезне, але будь-який, навіть самий незвичайний комплект незмінно включає одні і ті ж види пристроїв.

№ слайда 3

Опис слайда:

№ слайда 4

Опис слайда:

№ слайда 5

Опис слайда:

№ слайда 6

Опис слайда:

№ слайда 7

Опис слайда:

№ слайда 8

Опис слайда:

№ слайда 9

Опис слайда:

№ слайда 10

Опис слайда:

№ слайда 11

Опис слайда:

№ слайда 12

Опис слайда:

№ слайда 13

Опис слайда:

№ слайда 14

Опис слайда:

СканерСканери служать для автоматичного введення текстів і графіки в комп'ютер. Сканери бувають двох типів: ручниепланшетние.Ручной сканер для комп'ютера схожий на сканер, який використовується в супермаркетах для зчитування штрих-коду. Такий сканер переміщається по листу з інформацією через підрядник вручну, і інформація заноситься в комп'ютер для подальшого редагування. Планшетний сканер виглядає і працює приблизно так само, як і ксерокс - підводиться кришка, текст або малюнок поміщається на робоче поле, і інформація зчитується. Планшетні сканери в наш час зазвичай всі кольорові.

№ слайда 15

Опис слайда:

Модем і DVBМодем або модемний плата служить для зв'язку віддалених комп'ютерів по телефонній мережі. Модем буває внутрішній (встановлений всередині системного блоку) і зовнішній (розташовується поруч з системним блоком і з'єднується з ним за допомогою кабелю. DVB-карта і супутникова антена служать для так званого «асинхронного» підключення комп'ютера до мережі Інтернет. При наявності DVB-карти і супутникової антени для з'єднання з Інтернетом використовується два канали зв'язку: для передачі даних від користувача використовується модем, а для прийому - супутниковий канал, швидкість потоку даних в якому в кілька разів перевищує модемну.

Опис слайда:

№ слайда 18

Опис слайда:

ВопросиЧто означає «персональний комп'ютер»? Що таке «базова конфігурація ПК»? Які види моніторів ви знаєте? Що таке роздільна здатність миші? Чим відрізняються оптико-механічні і оптичні миші? Які ще пристрої введення інформації в комп'ютер ви знаєте? Які ще пристрої виведення інформації в комп'ютер ви знаєте?

Периферійні пристрої ПК значно полегшують введення і виведення інформації. Пристрої введення комп'ютера дозволяють не тільки розміщувати дані на жорсткому диску, але і в подальшому виводити інформацію за допомогою принтера, пересилати її по електронній пошті і копіювати на знімний носій.

Перший і найпоширеніший зовнішній девайс комп'ютера. Клавіатури бувають:

 • з USB-виходом;
 • з виходом PS / 2;
 • бездротові.

Перші два типи приєднуються до ПК шнуром. А бездротові комплектуються USB-приймачем, що допомагає передавати дані і команди, що вводяться з клавіатури на ПК. Така клавіатура дозволяє працювати в радіусі 8-15 метрів від комп'ютера.


Кнопки клавіатури діляться на функціональні блоки:

 1. Клавіші для набору. Це блок з літерними і числовими написами, зі знаками пунктуації та символами і клавішею "пробіл".
 2. Цифровий блок. Це клавіші з цифрами, розташовані як на лічильної машинці. Зазвичай ці кнопки знаходяться на клавіатурі зліва і полегшують введення числової інформації.
 3. Клавіші для управління. Їх використовують окремо або в комбінації з іншими кнопками. Наприклад, одночасно утримується Shift і буквена клавіша, якщо букву потрібно ввести в верхньому регістрі (як заголовну).
 4. Блок навігації. У нього входять стрілки і кнопки, які розташовані над ними: HOME, END, PAGE UP, PAGE DOWN, DELETE і INSERT. За допомогою клавіш навігації можна переміщатися по документу, веб-сторінці або редагувати текстові файли.
 5. Функціональний блок. Це клавіші з буквою F і цифрою після неї, розташовані в ряд. Їх натискання запускає певну функцію, певну настройками програми або програми.

Про підключення клавіатури, установки драйверові що робити, якщо клавіатура не працює читаємо.

Координатні пристрої введення інформації

Координатні (або вказівні) девайси дозволяють переміщати курсор або якийсь об'єкт в двовимірному просторі монітора. Всі ці периферичні прилади утворюють групу, звану маніпуляторами.

Вона забезпечує інтерфейс між користувачем і комп'ютером. Управління комп'ютерною мишею відображається на моніторі ПК як переміщення курсора. Додатково вона зазвичай оснащується декількома кнопками, колесом прокрутки і джойстиком. Їх функції зазвичай настроюються, а дія залежить від того, в якій області додатка знаходиться курсор.


Їх функції зазвичай настроюються, а дія залежить від того, в якій області додатка знаходиться курсор

Зустрічаються такі типи комп'ютерних мишок:

 1. Оптомеханические (кулькові). Їх можна дізнатися по обертається гумовому кульці в нижній частині. Він обертається при пересуванні девайса по твердій поверхні. Цей кулька задає обертання ще двом роликам, які є всередині корпусу. Вони відображають рух курсору по вертикальній і горизонтальній осі. Безумовним недоліком Оптомеханические мишей є забруднення кульок, через що робочий механізм може заїдати. Сьогодні вони практично вийшли з обігу, на заміну їм прийшов такий вигляд.
 2. Оптичні:
   • перше покоління оптичних мишей мають вбудовані світлочутливі діоди, що випромінюють і приймають світло. Светодиодам для функціонування потрібна спеціальна робоча область. На ній має бути присутня особлива штрихування з паралельних або пересічних ліній. На багатьох килимках для мишей ця штрихування наносилася фарбою, нерозрізненої людським оком. Недоліками оптичних мишей першого покоління є те, що без килимків зі штрихуванням девайс працювати не буде. А забруднення таких килимків призводить до спотворення приймає сигналу світлодіода при проходженні по забрудненому плямі. Курсор на екрані монітора буде вести себе при цьому неправильно;
  • друге покоління влаштовано вже цікавіше. Внизу є світлодіод, який підсвічує
   робочу область, по якій рухається мишка. А мікрокамера робить близько тисячі знімків цієї поверхні в секунду. Після зображення передаються процесору. А він обробляє дані про зміну положення миші по осях координат. Оптичні мишки другого покоління менш примхливі до бруду і характером робочої поверхні (виняток становить лише дзеркальна).
 3. У лазерних мишок замість діода робоча поверхня підсвічується лазером. Він дає більш вузько направлений пучок світла, і точність визначення положення курсору стає вище.
 4. Гіроскопічні мишки. Робота цих девайсів грунтується на застосуванні гироскопического датчика. Він повністю стежить за становищем мишки в просторі, не тільки в двовимірної системі координат. Гіроскопічними пахвами можна користуватися, переміщаючи їх в повітрі.

тачпад


тачпад

Це вказівний пристрій введення інформації - аналог комп'ютерної мишки для ноутбуків. Він являє собою панель з сенсорної робочої областю і реагує на зіткнення з пальцем. Переміщаючи свій палець по поверхні сенсора можна управляти курсором. Якщо ж користувачеві зручніше працювати зі звичайною комп'ютерною мишею, то тачпад можна відключити і він перестане реагувати на дотики.

трекпоінт


трекпоінт

Це маленьких розмірів джойстик, встановлений на клавіатурі між клавішами G, H і B. Він може цілком замінити собою комп'ютерну мишку. Його зручність в тому, що не потрібно прибирати руки з клавіатури, якщо раптом знадобитися перемістити курсор. Він більш оперативний, так як рухи пальців руки більш швидкі, ніж руху кисті. Але потрібен певний час, щоб звикнути до управління трекпоінтом.

Ігрові маніпулятори


Ігрові маніпулятори

Ці прилади покликані надати максимальну реалістичність під час комп'ютерної гри . Девайси зі зворотним зв'язком можуть навіть вібрувати в потрібний момент часу.


Введення графічних даних

Будь-яке зображення можна представити у вигляді набору оптичних неоднорідностей, які розрізняються між собою по яскравості і відтінку. Наступні прилади саме в такому вигляді зчитують графічну інформацію і передають його на комп'ютер.

сканер


сканер

Даний девайс перетворює фізичний об'єкт інформації в електронний. Наприклад, за допомогою сканера в пам'ять ПК можна внести кольорові або чорно-білі знімки, а також можна оцифрувати текст книги або журналу.

В сучасних планшетних сканерах оригінал зображення або книгу кладуть на спеціальне скло. Під цим склом зчитує датчик проходить уздовж всього зображення. Просканувати інформація відправляється на обробку в спеціальну програму , А потім зберігається на жорсткому диску у вигляді графічного зображення.

Після цього можна зробити копію картинки або тексту, використовуючи пристрій виведення комп'ютера - принтер.

Графічний планшет


Графічний планшет

Цей девайс має вузьку спеціалізацію і застосовується найчастіше в роботі аніматорів або в системах проектування та комп'ютерної графіки. Він дозволяє з високою точністю вводити графічні дані в ПК. Це відбувається за допомогою переміщення спеціального пера по поверхні робочої площини планшета. Іноді робоча область доповнена координатної сіткою для полегшення введення складних зображень.

Цифрова камера

На відміну від плівкового фотоапарата, в цифровому знімки зберігаються в електронному вигляді. Тут світлочутливий елемент - це матриці, що складаються з пікселів. Сигнал від цих пікселів знімається, обробляється і зберігається на знімному носії камери. Підключивши цифрову камеру до ПК, знімки і відео можна перенести на жорсткий диск і переглянути їх на екрані монітора.


Для передачі відео в реальному часі використовуються web-камери. Коштують вони недорого, але і якість переданого відео залишає бажати кращого (дозвіл не більше 640х480 пікселів). Веб-камери можуть бути самостійними приладами, що підключаються до ПК за допомогою кабелю, а також вбудованими в ноутбук.

ТВ-тюнер

ТВ-тюнер

Це пристрій являє собою плату, що встановлюється на Материнська плату . ТВ-тюнер є приймачем телевізійного і радіосигналу. Відповідно, за допомогою нього можна дивитися телепередачі і слухати радіо.

Програмне забезпечення плати ТВ-тюнера дозволяє вести запис теле- і радіопрограм. Це можна здійснювати як в ручному режимі, натиснувши відповідну кнопку в додатку, так і поставивши запис на таймер.

мікрофон

Даний прилад дозволяє вводити в пам'ять ПК звукову інформацію. Мікрофон під'єднується до звукової карти, перетворюючої звукові сигнали з аналогової в цифрову форму. Звукова карта, або аудиоадаптер, є одночасно і пристроєм виведення комп'ютера. Вона передає перетворений аналоговий сигнал звукової частоти на колонки або навушники.


Вона передає перетворений аналоговий сигнал звукової частоти на колонки або навушники

Що таке «базова конфігурація ПК»?
Які види моніторів ви знаєте?
Що таке роздільна здатність миші?
Чим відрізняються оптико-механічні і оптичні миші?
Які ще пристрої введення інформації в комп'ютер ви знаєте?
Які ще пристрої виведення інформації в комп'ютер ви знаєте?
IRC (Internet Relay Chat)