6 ознак того, що ваш WordPress скомпрометований

На WordPress працює близько 15 мільйонів сайтів по всьому світу і це тільки за скромними підрахунками. Дана платформа є на сьогоднішній день незаперечним лідером на ринку CMS зі своєю 60-відсотковою часткою. Але є і погані новини: WordPress користується особливою популярністю не тільки у звичайних користувачів, але і у хакерів. Sucuri, провідна компанія з безпеки в Інтернеті, повідомила, що 78 відсотків від 11 485 зламаних сайтів за перші три місяці 2016 року працювало під керуванням WordPress.

Мережевим зловмисникам неважливо яких розмірів у вас сайт, скільки на нього заходить людей і який прибуток він вам приносить. Якщо ви в Мережі, то вас можна зламати. Ці шість застережень допоможуть вам визначити не зламував чи хтось ваш сайт за останнім часом, а також допоможуть вжити відповідних заходів, щоб видворити небажаних гостей зі свого мережевого будинку.

1) Ви не можете залогінитися. Перший дзвіночок це, коли ви не можете зайти на сайт. Найчастіше хакери крадуть деталі логіна через брутфорс. Вони використовують ці автоматичні програми, які підбирають тисячі поєднань пароль / ім'я користувача. А як тільки їм вдається зайти всередину, то вони змінюють ваші адміністраторські права таким чином, щоб ви не могли виправити ситуацію. Або ж просто видаляють ваш аккаунт.

2) Ваш сайт став незвично повільним і погано відповідає
2) Ваш сайт став незвично повільним і погано відповідає. Якщо ваш сайт став пригальмовувати, то причиною лагов можуть бути і хакери, які намагаються за допомогою брутфорса підібратися до вашого сайту. Інший варіант це DDOS-атака, коли з купи комп'ютерів на ваш сайт відправляється маса запитів - куди більше, ніж ваш сервер може впоратися. Будь-яке з цих двох може уповільнити роботу вашого сайту, зробити його нечуйними або зовсім вивести з ладу. Якщо під вашим управлінням знаходиться відразу кілька сайтів, то скористайтеся pingdom, щоб виміряти швидкість кожного з них. Це безкоштовний онлайн-інструмент, завдяки якому ви зможете перевірити швидкість свого сайту з різних точок. Також час від часу досліджуйте свої серверні логи, щоб виявити IP адреси, які шлють занадто багато запитів. Потім заблокуйте їх. У разі якщо ви впевнені, що ваш сайт не був зламаний, то є сенс перевірити плагіни, скрипти і налаштування хостингу.

3) Ви не можете надсилати і приймати електронні листи. Хакери люблять використовувати ваш же сайт проти вас. Якщо вони користуються вашим сайтом або сайтами для розсилки величезної кількості спаму, то у вас почнуться певні подвисания і в результаті не дасть вам отримувати і відсилати листи.

4) На вашій сторінці відображається контент іншого сайту. Дуже часто хакери роблять редіректи на інші сайти. Ви відкриваєте свій сайт, хочете показати його бізнес-партнеру, він ніби як подгружается і тут - хоп - ви потрапляєте на зовсім інший сайт. Це означає, що хтось уже встиг покопатися в вашому коді, отримавши несанкціонований доступ до сайту.

5) Google позначає ваш сайт як ненадійний. Дбайливий пошуковик часто попереджає своїх користувачів в разі, якщо сайт заражений. В цьому випадку ви можете втратити багато потенційних клієнтів, так як всі будуть в курсі, що ваш сайт поширює шкідливі програми, краде інформацію або іншим способом займається шкідництвом.

6) Ваш хостинг прибирає ваш сайт з Мережі
6) Ваш хостинг прибирає ваш сайт з Мережі. Більшість хостингів негайно повідомлять вас про те, що ваш сайт був прибраний з сервісу. Крім того, що це використовують проти людей, які не платять вчасно за хостинг, такий запобіжний захід працює так само і по відношенню до заражених сайтів, так як якщо залишити такий сайт напризволяще, то зараза може поширитися і на сервер, утворивши тим самим ланцюгову реакцію.

Наша спеціальність - розробка та підтримка сайтів на WordPress. Контакти для безкоштовної консультації - [email protected] , +371 29394520

IRC (Internet Relay Chat)