Злом зарубіжних банків: в Києві затримали хакера з групи Cobalt

Працівники кіберполіції викрили 30-річного жителя Києва, який входив в міжнародну хакерську угруповання Cobalt і був причетний до злому комп'ютерів світових банків і готелів.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

"Працівники Київського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції Києва, під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури № 1, встановили причетність 30-річного жителя Києва до розробки вірусів, кібершпіонажу і продажу персональних даних громадян з усього світу. хакер також збував різноманітне шкідливе програмне забезпечення, а його віруси використовувалися для одержання віддаленого доступу до комп'ютерів жертв і подальшого повного контролю над ними ", - йдеться в повідомленні.

Працівники кіберполіції викрили 30-річного жителя Києва, який входив в міжнародну хакерську угруповання Cobalt і був причетний до злому комп'ютерів світових банків і готелів

Встановлено, що чоловік з 2016 року є учасником хакерського угруповання, відомої під назвою Cobalt, члени якої причетні до масових атак на різні світові банки. В його обов'язки входили розробка і підтримка належної роботи експлойтів, які використовували уразливості в найбільш поширених серед користувачів програмних продуктах.

Читайте також: СБУ викрила у Києві діяльність прокремлівських хакерів

Уточнюється, що після отримання доступу до комп'ютера зловмисник отримував персональну інформацію і банківські реквізити всіх клієнтів банку або готелі, комп'ютер яких був вражений, а отриману інформацію продавав. Відзначається, що під час однієї з таких угод йому вдалося продати близько 140 тисяч реквізитів банківських карток. Тоді, за попередніми підрахунками, сума "гонорару" становила майже 1,5 мільйона доларів.

Кіберполіції провела обшуки за адресами реєстрації і проживання зловмисника, під час яких було вилучено комп'ютерну техніку та флеш-накопичувачі.

За результатами їх попереднього огляду фахівцями з кіберполіції була виявлена ​​інформація про поштових скриньках, які використовувалися для незаконного втручання. Також були виявлені бази даних веб-ресурсів мережі Інтернет, до яких незаконно було отримано доступ, скомпрометовані дані банківських карток, доступи до систем клієнтів банків країн Європи і США і скан-копії паспортів - як громадян України, так і інших країн світу. Крім того, виявлені облікові записи доступу до закритих хакерських форумах і різноманітне шкідливе програмне забезпечення.

В рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 361 КК України, встановлюються особи, яким зловмисник продавав шкідливе програмне забезпечення і допомагав в отриманні повного контролю над комп'ютерною технікою жертв.

IRC (Internet Relay Chat)