Яку банківську карту вибрати для поїздки за кордон?

  1. Як вибрати банківську карту для поїздки за кордон
  2. Безпека платежів по банківській карті
  3. Що робити, якщо банкомат проковтнув карту за кордоном?

Як відомо, для покупок в зарубіжних країнах можна захопити з собою тільки обмежену суму готівки (зазвичай до 10000 доларів), а можна для здійснення покупок за кордоном скористатися пластиковою карткою. Питання в тому, яку банківську карту вибрати для поїздок за кордон, щоб потім в дали від батьківщини не "кусати лікті» і не залишитися без засобів до існування.

пластиковою карткою

Як вибрати банківську карту для поїздки за кордон

Найголовніше при виборі карти для подорожей за кордон - це звернути увагу на валюту карти, можливі операції по карті (які обмеження банку по платежах) і обов'язково на гарантії безпеки.

Платіжна система повинна бути міжнародною, наприклад Visa, MasterCard. При виборі банківської платіжної карти ще в банку зверніть увагу на її «статус», який повинен бути не нижче Visa Classic або MasterCard Standart, можна вибрати статус Gold, який дасть додаткові бонуси при оплаті, але і його обслуговування коштує значно дорожче. Щорічне обслуговування карти статусу Classic або Standart обійдеться бюджету сім'ї в середньому від 450 до 850 руб.

При оплаті рублевої карткою валютного рахунку банк буде списувати з вашого рахунку також і витрати на конвертацію валюти. Розмір конвертації залежить від кількості транзакцій (платежів), які ви зробите, а також від того, в яких валютах ваш банк веде розрахунки. Всі розрахунки і перекази з однієї валюти в іншу будуть проходити за внутрішнім курсом банку на день підтвердження платежу.

Уважно вивчіть свій тариф на послуги банку - деякі банки вводять додаткові комісії за конвертацію!

Якщо ви часто подорожуєте, зручно буде оформити «мультивалютну картку», до якої відразу будуть прив'язані три рахунки: в рублях, в доларах і в євро.

Додаткову інформацію про карти ви дізнаєтеся з цього відео:

Безпека платежів по банківській карті

Є країни, де можна абсолютно спокійно розплачуватися пластиковими картами (Росія, Європа, США), а є і такі, в яких не варто часто цього робити (Туреччина, Єгипет, Україна, азіатські країни). Якщо ж вам все ж потрібно скористатися карткою в регіонах ризику, тоді намагайтеся не випускати карту з поля зору під час платежу, а готівкові знімайте тільки у відділеннях банків.

Завжди звертайте увагу на клавіатуру в банкоматах - якщо вона помітно вище - насторожитеся! Щоб ніхто не підглянув ваш пін-код або НЕ зняв його на відео (шахраї іноді встановлюють відеокамери навпроти банкоматів), при наборі коду на клавіатурі обов'язково прикривайте клавіатуру рукою. При виїзді з країни обов'язково підключіть послугу sms-повідомлень.

Варто знати. При найменшій підозрі на використання вашої карти іншою особою зв'яжіться з банком і попросіть перевірити операції по карті, а якщо вам повідомлять про операцію, яку ви не проводили, відразу ж блокуйте карту. Тому для відпочинку або поїздок за кордон варто мати окрему карту з обмеженою сумою, якої ви будете користуватися тільки за кордоном.

До подорожі за кордон варто заздалегідь подбати про різні несподіванки, які можуть виникнути з вашою карткою. Наприклад, якщо ви втратите карту, можна зв'язатися з банком і запросити послугу екстреної видачі готівки - банк ідентифікує вас і зробить необхідний переклад. Така послуга безкоштовна для власників Gold карт.

Що робити, якщо банкомат проковтнув карту за кордоном?

Потрібно буде відразу дзвонити в банк і блокувати карту. Можна буде також запросити екстрену видачу готівки. Обов'язково запишіть телефон банку при підготовці до поїздки!

Що робити, якщо гроші закінчаться раніше, ніж відпустку?

Якщо у вас є інша картка, тоді можна буде скористатися інтернет-банкінгом і перевести гроші з неї. А якщо такої можливості немає, тоді телефонуйте родичам і друзям з проханням внести в відділенні банку гроші за номером вашої карти.

Коли подорожуєте за кордон, для надійності та економії сімейного бюджету беріть з собою гроші в різних видах (і готівку, і пластикову карту), а також подбайте про те, щоб у вас був логін і пароль для входу в інтернет-банкінг і телефон цілодобової підтримки банку.

Вдалих поїздок!

Що робити, якщо банкомат проковтнув карту за кордоном?
Що робити, якщо гроші закінчаться раніше, ніж відпустку?
IRC (Internet Relay Chat)