Британське виховання дітей

Чим відрізняється виховання дитини в Великобританії? Природно, що при описі різниці я грунтуюся на свої враження, що ні в якому разі не є ні відображенням того, як виховують дітей у цілому англійці, ні як це роблять українці.

Почну, мабуть, з дитсадка. У Великобританії існує позаурядовими організація Ofsted , Яка регулярно проводить інспекції садків і шкіл і виставляє оцінки, де найвища - це 1 (outstanding). По кожному садочку можна почитати детальний опис параметрів, за якими він оцінювався, наприклад, не тільки безпеку дітей і здорове харчування, але і такі речі, як рівень задоволення від навчання, отримання навичок для економічної незалежності в майбутньому або духовне і моральне розвиток.

Це знімає масу переживань і полегшує вибір.

Чим відрізняється виховання дитини в Великобританії

З іншого боку, для багатьох російськомовних мам підходи персоналу в садку часто неприйнятні.

Наприклад, з огляду на невеликий розкид температур в Англії за рік (від +5 до +25), вихователі можуть накинути куртку на дитину в особливо холодні періоди, але в більшості випадків дозволяють їм вибігати і грати на вулиці в тому, в чому вони сиділи в приміщенні (максимум футболка і кофта). Ніхто не буде одягати дитині шапку і шарф, якщо він сам цього не вміє. Тим більше ніхто не буде постійно дітей перевзувати з тапок в вуличне взуття і навпаки. Для багатьох це шок.

Я завжди, щоб заспокоїти, привожу дані про дитячу смертність і інфекційних захворюваннях (нижче, ніж в Україні) і про кількість застуд у дитини в рік (абсолютно таке ж). Такий підхід призводить до того, що багато наших співвітчизників, приїжджаючи в Англію, дивуються манері англійців ходити взимку в якомусь дивному наборі з штанів, футболки, шарфи і ляпанець. А для них просто немає великої температурної різниці що в будинку, що за його межами. До речі, тому в багатьох англійських будинках нам страшенно холодно, а британці дивуються - так ти че, на вулиці сонце, навіщо обігрів включати?

Лікарі відносяться до тієї ж категорії, що і вихователі - не бажають втручатися. Це теж лякає дуже багатьох. Коли ми приходимо до нашого лондонському доктору з черговим ГРВІ, його стандартний рецепт - це ... «нічого». Ніяких «Хлорофіліпт» в горло, «Аквамаріс» в ніс і товчених таблеток. Якщо немає температури - давайте питво частіше. Якщо дуже висока температура - додайте нурофен або парацетомол.

У сфері послуг і розваг, безумовно, Лондон поїхав так далеко вперед у порівнянні з Києвом, що це не радує, а засмучує (за батьківщину прикро).

Крім нескінченної кількості музеїв, театрів, ферм, зоопарків, акваріумів, дитячий футбол, гімнастичних залів і тому подібного, то, що вражає, це спокійне ставлення обслуговуючого персоналу до дітей - вони частина нашого життя і мають таке ж право перебувати в музеї або ресторані. Всі розваги для дітей до 3 років безкоштовні, включаючи зоопарк, який грабує всіх постарше, продаючи вхідні квитки по 23 фунта.

Останнє, про що хочеться сказати, це, звичайно, інфраструктура. Тут, на щастя, не часто йде сніг, тому проштовхуватися з колясками по заметах немає необхідності. Для всіх інших випадків комфорт мам і людей з обмеженою мобільністю (інвалідів, людей похилого віку) стоїть на першому місці: пандуси, рейлінги, що виїжджають платформа в громадському автобусі, зона для колясок в цьому ж автобусі, туалети (не тільки жіночі, але й чоловічі!) , в яких є пеленальний столик.

Мене до сліз прошибила перша поїздка в електричці, коли я пішла в туалет і виявила пеленальний столик і там. Найважче в метро - його побудували в ті роки, коли про інвалідів і дітей мало хто замислювався, тому не скрізь є ліфти або зручні ексалатори.

Англійці тому дуже люблять скаржитися, як важко жити з дитиною в Лондоні. Не вірте !!! 🙂

Чим відрізняється виховання дитини в Великобританії?
До речі, тому в багатьох англійських будинках нам страшенно холодно, а британці дивуються - так ти че, на вулиці сонце, навіщо обігрів включати?
IRC (Internet Relay Chat)