Харків'янин впав в шахту ліфта

Лексей Семенов, фото Ю.Тесленко

Харків'янин впав в шахту ліфта https://cdn.segodnya.ua/img/article/1266/91_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/1266/91_tn.jpg 2008-09-07T12: 31 : 09 + 03: 00 Харків Хлопець впав з восьмого поверху в шахту ліфта, відбувся переломом ноги і ранами на руках.

В шахту ліфта власного будинку Олексій Семенов впав пізно увечері в четвер. Хотів купити хліба, говорить дивом вижив підліток. Перелом ноги і рани на руках - наслідки невдалого походу в магазин.

"На сьомий поверх, де я живу, ліфт кілька місяців не приїжджає, - розповів" Сегодня "18-річний хлопець. - У під'їзді було темно, я вирішив піднятися на восьмий. Викликав ліфт, легко відкрив двері і ступив, не замислюючись. Уявити не міг, що ліфта немає - двері ж відкрилася ". Усвідомивши, що падає, Олексій однією рукою вхопився за трос, у другій міцно стиснув мобільний телефон. Коли приземлився на дах кабіни ліфта (він стояв на другому поверсі), кілька хвилин був в шоці. "Потім зрозумів, що потрібно дзвонити. Дисплей на телефоні розбився - так я його стиснув. По пам'яті набрав мамин номер". "Я побігла вниз, - розповідає мама Інна Анатоліївна. - Побачила Льошу в крові зверху на ліфті. Запанікувала, подзвонила в" 02 ". Черговий викликав" швидку "та рятувальників". Відкрити шахту ліфта ні на 1-му, ні на 2-му поверхах рятувальники не змогли. Ліфт підняли і дістали хлопця через третій. Хірурги більше трьох годин складали осколки руки і зашивали ліву ногу.

НІХТО НЕ ПЕРЕВІРЯЄ. Будинок на вулиці Червоноармійській 8 / 10В здали під ключ в 1928 році, тоді ж запустили і ліфти першого покоління: двері відкриваються вручну, тільки потім людина потрапляє в кабіну. "Тут до сих пір стоять дерев'яні направляючі, - розповіла нам мешканка будинку Світлана Калошин. - Ніхто ліфти не перевіряє, а вони ходором ходять".

Вчора вранці, коли "Сегодня" побувала на Червоноармійській, співробітники "Харківміськліфт" якраз оглядали своє господарство. Вони з'ясували, що світло на майданчику був, шахта ліфта теж була добре освітлена. "Місяць тому була планова перевірка, ліфт добре працював, - повідомив головний інженер" Харківміськліфт "Ігор Проуторов. - Ми перевіримо прилади безпеки і з'ясуємо, чому двері відчинилися". Через дірку в сітці праворуч від кабіни (її місяць тому чомусь не помітили) відкрити двері міг тільки досвідчений електромеханік.

НАПЕРЕДОДНІ балувати ПІДЛІТКИ
З'ясовувати, як молода людина могла впасти в шахту ліфта, буде робоча комісія - її вже встигли створити. Правда, в неї увійшли тільки фахівці "Харківміськліфт". У них вже є версія, що незадовго до НП група молодих людей зайшла в під'їзд, зламала замок і, можливо, пошкодила підйомний механізм. "У цьому будинку діють ліфти першого покоління, - розповів директор КП Анатолій Кандауров. - Потрапити в шахту досить непросто. Потрібно встановити, яким чином пошкодили сітчасту шахту, і з якою метою 7-8 молодих людей проникли на сходову площадку, зламавши замок. В найближчим часом комісія надасть свої висновки ". На відео, яке співробітники МНС зробили через кілька хвилин після НП, теж видно якась несправність: фіксатори, які відкривають замок, коли кабіна приїжджає на поверх, не те вимазані чимось, не те зламані.

ЖЕРТВИ ЛІФТІВ
Падіння в шахту ліфта в Харкові вже було. У травні 2006 року у висотці на Залютино обірвався ліфт. Мама з дитиною прямувала на прогулянку. Коли коляска вже була в ліфті, двері раптово зачинилися, і ліфт з 10-го поверху стрімко понісся вниз разом з восьмимісячним дитям, зупинився тільки між першим і другим поверхами. Дитина тоді дивом вижив, отримавши серйозні травми голови, в тому числі - перелом склепіння черепа.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

IRC (Internet Relay Chat)