Рейтинг кримінальних районів Одеси

www.grodnonews.by

Рейтинг кримінальних районів Одеси https://cdn.segodnya.ua/img/article/2024/69_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2024/69_tn.jpg 2010-06-22T20: 00: 52 + 03: 00 Одеса В центрі злочинців провокують шелест купюр і сонячна активність

Разом зі співробітниками одеської міліції та експертами кримінальної психології ми склали антирейтинг районів Одеси, взявши за орієнтир кількість злочинів, скоєних у них за перший квартал 2010 року.

Перше місце по криміногенності утримує центр міста - Приморський район, в якому за 2009 рік було скоєно 2247 злочинів. Для порівняння, в Малиновському районі - 1798 року, Суворовському - 1586, а в Київському - 1755. Наші експерти кажуть, що більшість злочинів скоєно "залітними" злочинцями. Крім того, левова частина потерпілих - приїхали розслабитися і витратити гроші на відпочинок. На думку начальника прес-служби облУВС Ольги Богаченко, центр - перший в антирейтингу через скупчення в ньому ресторанів, парків та скверів. "Туристів тут багато, а шелест грошей привертає увагу злочинців", - уточнює правоохоронець. Крім крадіжок, розбоїв та грабежів, центр лідирує і за умисним вбивствам - в порівнянні з Приморським районом, одеські околиці - просто острівці безпеки.

Суворі цифри міліцейської звітності свідчать і про те, що в центрі Одеси часті і зґвалтування - за 2009 рік постраждало 17 представниць слабкої статі! Спеціаліст клінічної психології, професор одеського медінституту Всеволод Розанов, пояснює цей факт тим, що жінки на відпочинку "менш пильні". "Відпочиваючи в клубах, дівчата часто дозволяють собі флірт з чоловіками, тим самим мимоволі провокуючи самих морально нестійких" лицарів "на злочин проти особистості", - коментує експерт.

Гроші і гламур центру міста залучають і інших "спеців кримінального світу" - наркодилерів. За словами одного зі співробітників одеського СБУ, який попросив не називати його імені, нічні клуби і дискотеки Приморського району також тримають пальму першості по розповсюдженню наркотиків. "У злачних місцях багато дилерів, що пропонують любителям" пігулку "або" травку ". Влітку центр поширення наркоти" переїжджає "в нічні клуби Аркадії". На другому місці, за даними нашого джерела, - селище Котовського. Але контингент, який споживає наркотичне зілля, тут зовсім інший, - близькість "Палермо" (селища Шевченка біля Одеси, в якому традиційно продавали дурь. - Авт.) І відособленість житлового масиву наклали свій відбиток.

Незважаючи на те що околиці Одеси відносно безпечні для життя, тут частіше крадуть автомобілі. Спальний Київський - справжній чемпіон по крадіжках особистих авто, 27 за останні 10 днів! На думку наших експертів, в цьому винні "стихійні" стоянки у дворах - безтурботні автолюбителі кидають своїх "залізних коней", де доведеться, без охорони.

А ось одеський екстрасенс Олександр Ліндер впевнений, що на криміногенність районів впливають підземні енергетичні поля і ... активність Сонця. "Приморський і Київський райони лежать на древніх тріщинах в континентальних материкових плитах. Звідти на людей впливають" шкідливі "енергетичні потоки. До того ж влітку посилюється сонячна активність, яка послаблює пильність відпочиваючих і додає агресії злочинцям", - пояснює він.

ІЗМАЇЛ ПЕРШИЙ ЧЕРЕЗ ГРОШЕЙ моряків

За даними міліцейської статистики, перше місце за кількістю злочинів серед районів Одещини міцно тримає Ізмаїльський район (341 за перший квартал 2010 року), на другому - Білгород-Дністровський (970), а на третьому - Овідіопольський (622). "В Ізмаїлі багато чоловіків працюють моряками і привозять додому хороші гроші. Це і приваблює злочинців", - пояснила начальник прес-служби облУВС Ольга Богаченко. На думку професора Розанова, з тих же причин зашкалює рівень крадіжок і розбоїв в Овідіопольському районі - там знаходиться "7-й км". Зате сільські райони лідирують за кількістю вбивств і згвалтувань. Ці злочини, стверджують експерти, відбуваються, як правило, напідпитку.

Олександр Сибірцев

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

IRC (Internet Relay Chat)