Главная Новости

Автозапчастини

Опубликовано: 29.04.2022

АВТОМОБІЛЬ-ТРАНСМІСІЯ

АВТОМОБІЛЬ-ТРАНСМІСІЯОсновна функція автомобільної трансмісії полягає у збільшенні крутного моменту на колінчастому валу двигуна за рахунок збільшення крутного моменту на провідних колесах, рекомендую до прочитання автозапчастини. Це пов'язано з тим, що моменту, що крутить, від колінчастого валу недостатньо для обертання ведучого колеса. Отже, необхідно збільшити крутний момент колінчастого валу, і збільшити його зменшить швидкість. Тому що за законом збереження енергії, якщо ми набираємось сили, то втрачаємо швидкість, або навпаки.

Рульове колесо автомобіля не одне, їх може бути як мінімум два і більше. Трансмісія повинна розподіляти момент, що крутить, на ці провідні колеса. Крім того, коли автомобіль стоїть на місці, трансмісія повинна бути від'єднана від двигуна і колеса не повинні рухатися, тобто трансмісія до двигуна повинна бути відключена без постійного підключення.

Таким чином, автомобільна трансмісія не тільки множить і розподіляє крутний момент від колінчастого валу до провідних колес, а й змінює величину переданого крутного моменту в процесі роботи. Він також регулює та відключає трансмісію від двигуна.

Як правило, трансмісія транспортних засобів, що рухаються, ділиться на три типи. Вони бувають механічні, електромеханічні та гідромеханічні. Усі вузли механічної трансмісії складаються з механічних передач, зубчастих передач, ланцюгових передач, ременних передач, фрикційних передач.

В електромеханічній трансмісії потужність двигуна передається на провідне колесо по струмопровідних дротах. Для цього після двигуна внутрішнього згоряння встановлюється генератор, що перетворює механічну енергію на електричну. Хоча ця електромеханічна трансмісія перемикає передачі безступінчасто, ККД низький, а вартість висока, оскільки конструкція виготовлена ​​з дорогоцінних кольорових металів. Тому у сучасних автомобілях його не використовують.

Основою гідромеханічною трансмісією є гідротрансформатор. За допомогою рідкої олії він передає потужність турбінним колесам на колінчастий вал і трохи збільшує момент, що крутить. Тому крім гідротрансформатора у ньому використовується механічна коробка передач. Хоча ця трансмісія теж перемикає передачі без шестерень, ККД низький. Тому широко не використовується.

Отже, найбільш поширеною коробкою передач у сучасних автомобілях є механічна коробка передач. Головна його перевага в тому, що ККД не залежить від кількості потужності, що подається. Тобто ККД трансмісії буде стабільним у будь-яких умовах експлуатації автомобіля.

Загальна конструкція механічної коробки передач Конструкція механічної коробки може відрізнятися в залежності від колісної схеми автомобіля. Крім того, взаємне розташування двигуна та ведучого колеса також значно впливає на конструкцію трансмісії. Однак найпростіший з цих і найчастіше використовуваної схеми передачі є 3.1 - показано малюнку.
 

Тут показана схема трансмісії 4x2 з двигуном попереду та провідними колесами на задній осі для легкових автомобілів. За цією ж схемою трансмісія складається з наступних основних вузлів: зчеплення (2), коробки передач (3), карданної передачі (4), головної передачі (6) диференціала (7). Потім момент, що крутить (Me) двигуна (1) переноситься (MP, Ml) на ці вузли на провідні колеса (8). Схема множення цього моменту показана малюнку 3.1.

Зчеплення (2) без зміни передає крутний момент на коробку передач (3). Тільки він з'єднує та роз'єднує трансмісійні групи з двигуном.

Трансмісія (3) призначена для зміни моменту, що крутить, на різні величини в залежності від умов руху автомобіля. Ось чому у передачі є кілька етапів. У міру збільшення числа передач момент, що крутить, зменшується, а швидкість збільшується. На малюнку представлена ​​схема зміни крутного моменту триступінчастої коробки передач. Тоді при зміні моменту на максимум на першій (I) передачі, на останній (III) передачі на найменшу суму, навіть у деяких машинах нічого не змінюється.

Карданні передачі (4) служать передачі крутного моменту між рознесеними вузлами трансмісії. У цьому випадку, оскільки осі двох сполучних вузлів не співпадають один з одним, вони можуть створювати певний кут моменту. Однак ці карданні передачі не змінюють моменту, що крутить.

Головна передача (6) зазвичай розташовується на приводному ремені (5) автомобіля, а передача з'єднується з передачею (3) за допомогою карданної передачі, конструкція складається з шестірні. Для зміни напрямку переданого крутного моменту у вертикальному напрямку часто використовують конічні шестірні або чвертьшестірні.

Диференціал (7) по-різному розподіляє момент, що крутить, на провідні колеса (8). Ось чому він називається круговим диференціалом. Часто потрібні різні моменти під час повороту автомобіля. Це пов'язано з тим, що при повороті внутрішнє колесо має обертатися з меншою швидкістю, а зовнішнє колесо з більшою.

На додаток до вищевказаних основних сайтів будуть й інші додаткові сайти. в залежності від типу автомобіля. Наприклад, якщо приводних ременів в автомобілі більше одного, то для кожної осі використовуються такі вузли, як осьовий диференціал або редуктор. Деякі автомобілі використовують останню передачу після основної передачі. Його часто називають редуктором.

Ремені шасі. Основною функцією ременів шасі є передача ваги автомобільної бази на колеса через підвіски коліс. Крім того, сили автомобіля, такі як штовхання та гальмування, що виникають під час руху, також дають навантаження на сидіння автомобіля.

Будівельний пояс можна розділити на три типи (рис. 3.11): роз'ємний (рис. 3.11а), штампований elektron-elementar-zaryad-silte.html"> зробити неподільним (рис. 3.11 б) і відлити неподільним (мал. 3.11 в).

 

У середині розділового ременя є порожнина з передавальними механізмами. Її складають навпіл (2,3) від центру порожнини і кожну з них притискають та прикріплюють до мішок півосі (1). На зовнішній стороні лівої сумки є майданчик (4) для кріплення підвіски колеса та фланець (5) для кріплення колеса до торця. Такі ремені використовуються у легкових та вантажних автомобілях з малою вантажопідйомністю. Основний їх недолік – необхідність огляду деталей трансмісії (головної передачі, диференціала) та розбирання всього ременя під час ремонту.

 

Нерозбірні штамповані ремені (рис. 3.11 б) застосовуються для легкових автомобілів, оскільки вони легкі. Особливість цього полягає в тому, що частини трансмісії роблять відкритою передню та задню частину нерухомої порожнини (9). Ця відкрита основна передача по суші, можна побудувати диференціал. Інші конструкції ременя аналогічні верхньому ременю.

Нерозбірні литі ремені (мал. 3.11c) використовуються у великовантажних автомобілях, оскільки вони виготовлені з чавуну або сталі та мають велику вагу. Перетин ременя прямокутний, щоб не прилаштовувати спеціальні майданчики для підвіски коліс. Також є порожнина для кріплення деталей трансмісії – задня частина відкрита. Передня трансмісія кріпиться до передньої, а задня прикривається спеціальним кожухом. На обох кінцях ременя є трубки (11) з круглими підшипниками та диск (12) для кріплення гальмівного механізму. Ремені, виготовлені таким чином, мають дуже високу міцність.

Ремені керування часто використовуються на передніх осях автомобіля. Вони також різняться залежно від типу автомобіля та схеми коліс. Залежно від загальної конструкції контрольні ремені можна розділити на два типи: суцільні та роз'ємні. Суцільні ремені часто використовуються на важких машинах і під час використання підвіски коліс з підвіскою. У автомобілях ремінь керування зроблено окремо, тобто. на кожне колесо свій ремінь. Тоді можна використати незалежну підвіску коліс.

Контрольні ремені, різні конструкції, однак, потрібні для виконання певних функцій. Основна функція цих сервісів - дозволити вам крутити передні колеса під час руху. Для цього на цьому ремені є спеціальні петлі, якими кріпляться передні колеса.

 

 


Поділитися з друзями:

 

 

Опубликовано: 29.04.2022 | Исправлено: 29.04.2022Boui Soyuzov, Баку
29.04.2022 в 17:20
Говорят, что мы, человечество, знаем более глубокое космическое пространство, чем структуры, скрытые глубоко под нашими ногами. Это утверждение ни в коем случае не является преувеличением. Трудность изучения следующих слоев Земли огромна и пока мы не в состоянии преодолеть наши ограничения. Это прекрасно демонстрируют попытки бурения, предпринятые США и Советским Союзом с 1960-х годов.

Все комментарии
IRC (Internet Relay Chat)
rss