Пластикові вікна дешево або як не стати жертвою віконних шахраїв

  1. «Віконні» шахраї - схеми шахрайства і портрет злочинця
  2. Пластикові вікна - схема №1
  3. Вікна ПВХ - схема №2
  4. схема №3
  5. схема №4
  6. Хто стає жертвою віконних шахраїв
  7. Як убезпечити себе від шахрайства
  8. Поради щодо вибору віконної компанії

Останнім часом почастішали випадки так званого «віконного» шахрайства. Вікна - це товар, що виготовляється під кожного клієнта індивідуально. Передоплата замовлення у віконній сфері - це норма. Шахраї використовують це для своїх цілей. Про те, які схеми застосовують віконні шахраї і яка аудиторія схильна максимальним ризиків, в матеріалі порталу ВІКНА МЕДІА.

Про те, які схеми застосовують віконні шахраї і яка аудиторія схильна максимальним ризиків, в матеріалі порталу ВІКНА МЕДІА

«Віконні» шахраї - схеми шахрайства і портрет злочинця

У періоди економічних спадів частішають випадки шахрайства. Складна ситуація на віконному ринку в останні 4 роки депресії, коли з ринку пішло близько 1500 компаній, призвела до збільшення випадку шахрайства в вікнах. Деякі колишні працівники, не знайшовши роботи, вирішили зайнятися обманом споживачів в сфері вікон. Злочинці наживаються за рахунок довірливих людей, які бажають спробувати безкоштовний сервіс по пластикових вікнах.

Пластикові вікна - схема №1

Схема обману досить проста. Спочатку шахраї купують телефонну базу. Далі представившись співробітником віконної компанії або фірмою, яка причетна до ДЕЗ або керуючої компанії, пропонує провести безкоштовну профілактику або діагностику вікон. Ключове слово - безкоштовно. Багато людей на це купуються.

Після телефонної розмови і отримання згоди від клієнта на профілактику вікон, приходить майстер. Колишній працівник віконного ринку зі знанням справи буде дивитися, щось підкручувати, вивчати, а після почне стверджувати, що вікна потрібно ремонт, наприклад, це може бути заміна ущільнювача, який дає продування, або заміна фурнітури. Замість 5-7 тисяч рублів шахраї оцінюють роботу за ціною нового вікна близько 20 тис рублів. В середньому вартість заміни ущільнювача в одному вікні обходиться від 500 рублів за вікно, без урахування вартості виїзду майстра.

Якщо людина все таки пішов на вмовляння такого «горя» майстра, залишив передоплату, а потім одумався, повернути заставу йому не вдасться, так як в договорі прописано, що застава не повертається.

Вікна ПВХ - схема №2

Дзвінок в двері, а за дверима «співробітник» віконного сервісу, який пропонує все ту ж безкоштовну профілактику або установку вікна з великою знижкою. Тут шахраї складно розповідають про акцію компанії на установку вікон, про програму з безкоштовної профілактиці вікон або ж, що тільки у них діють знижки для пенсіонерів на установку пластикових вікон. В результаті шахраї беруть передоплату за вікна і зникають.

У кожній із цих двох схем можуть бути присутніми такі слова як ДЕЗ, капітальний ремонт, ТСЖ, міська програма і т.д. Це вселяє довіру потенційним жертвам, і шахраї отримують своє.

схема №3

Домушники також взяли собі на озброєння послугу профілактики вікон. Під виглядом співробітника віконної компанії вони проникають в квартиру, створюють видимість діагностики пластикових вікон, зав'язують розмову з мешканцями, а тим часом оцінюють квартиру на наявність цінних речей. Умілий злодій в процесі невимушеній бесіді здатний вивудити потрібну для себе інформацію, ніяк себе при цьому не видаючи. При цьому такий «майстер» не візьме грошей за «роботу», і перше враження залишить найпозитивніше. Так, злодій-домушник знаходить собі потенційну жертву.

схема №4

Шахраї створюють фірму на підставну людину, або створюють видимість легальної компанії, вказуючи в документах фіктивні реквізити і ставлячи підроблену печатку. Потім набирають клієнтів, укладають договір, збирають з усіх передоплату у розмірі 100% оплату і пропадають. Клієнт залишається і без грошей, і без вікон.

Є і фірми, зареєстровані офіційно, мають необхідні документи і штат співробітників і фахівців, які пропонують встановити вікна в рази дешевше середньої ціни по ринку. У таку віконну компанію може потрапити кожен. В їх роботі, як правило, нічого особливо не викликає підозр.

Приїжджає фахівець, знімає виміри, підписується договір, менеджер спілкується ввічливо і пропонує варіанти оплати як повністю, так і в розстрочку. Клієнт погоджується, укладається договір, а далі починається.
Бажання замовника на початковому етапі припинити дію договору і повернути передоплату зустрічає активну протидію - менеджер, ще недавно ввічливо розмовляв з клієнтів, просто пропадає, не відповідає на дзвінки, не з'являється в офісі, з начальством зв'язатися також не представляється можливим.

Хто стає жертвою віконних шахраїв

Аудиторія шахраїв - це зазвичай довірливі жінки, пенсіонери, одинокі люди у віці, які не мають доступу до інтернету.

Як убезпечити себе від шахрайства

Запам'ятайте - віконні компанії не телефонують і не пропонують провести безкоштовну профілактику вікон, якщо вони не є Вашою компанією монтажник. І ні в яку програму, будь то міська, регіональна або яка інша, профілактика вікон не входить.

Якщо Вам зателефонували і представились від імені фірми, яка встановлює Вам вікна, передзвоніть їм самі по номеру, який вказаний в договорі і переконайтеся, що дзвонили з вашої віконної компанії.

Віконні компанії не продають вікна, телефонуючи людей з куплених баз, вони пропонують свої послуги через інтернет, займаючись просуванням своїх компаній.

Поради щодо вибору віконної компанії

Якщо Ви все ж думаєте про покупку нових вікон і вибираєте віконну компанію, пошукайте відгуки про цю компанію в інтернеті. Звертайте, перш за все, увагу на негативні відгуки.

Вивчіть сайт компанії, запитаєте ради у своїх знайомих або родичів, де вони замовляли вікна і чи задоволені вони ними.

При укладанні договору уважно вивчіть його. До договору повинна додаватися специфікація з описом повної комплектації Вашого вікна, повинні бути точно прописані обов'язки сторін, терміни виконання, відповідальність і розмір оплати. Ніколи не віддавайте гроші без укладення договору. Пам'ятайте, що другий примірник підписаного договору повинен перебувати у Вас. При виникненні будь-яких підозр в неблагонадійності компанії не соромтеся просити пакет документів на компанію.

Дотримуючись цих простих правил, Ви забезпечите себе і збережіть свої гроші і нерви.

Ознайомитися з відгуками можна тут: Відгуки для покупців вікон

IRC (Internet Relay Chat)