Як вести блог компанії - 10 рад для початку контент-маркетингу

 1. 5 правил ведення блогу - на що взагалі орієнтуватися
 2. 1. Регулярність - запорука успіху
 3. 2. Лонгріди рулять інтернетом
 4. 3. Експертна і корисна інформація - основа блогу
 5. 4. Пам'ятайте про правильне SEO
 6. 5. Картинки, відео та подкасти - не текст єдиним
 7. 5 типів контенту для блогу
 8. 1. Експертні статті про те, що ви робите
 9. 2. Як це зробити - гайди для потенційних клієнтів
 10. 3. Аналіз поточної ситуації на ринку - що робити і як жити
 11. 4. Актуальні новини галузі - що відбувається з вашим напрямом
 12. 5. Новини вашої компанії - розповідь про себе коханих
 13. Блог - самостійна одиниця в маркетингу

Бачили заклики почати вести блог на сайті? Про це говорить майже кожен копірайтер і фахівець з просування. Я не виняток. Але мало хто розповідає про те як правильно вести блог в інтернеті і отримувати з цього вигоду. Виправимо ситуацію з цією статтею.

Ви піддалися закликам і створили окремий розділ на сайті. Що далі? Добре, якщо народилися сотні ідей. Найчастіше все менш райдужно. Власник сайту дивиться конкурентів, бачить там похмурі новини і починає їх копіювати.

Я підготував список з 10 порад по веденню блогу. Це не суворі заповіді. Швидше за корисні рекомендації. Уникайте поширених помилок новачків в контент-маркетингу. Заощаджуйте гроші і час.

5 правил ведення блогу - на що взагалі орієнтуватися

Визначимося з основним посилом статті - кожен сам вирішує як вести блог на сайті компанії або інтернет-магазину. Я даю засновані на досвіді рекомендації. Суворі правила відсутні. Ставте собі перед кожною дією питання «Який результат це дасть?».

Продумуйте варіанти розвитку подій і реакції аудиторії. Впевнені в позитивному відгуку? Реалізуйте задумку і плювати на правила!

Бачили заклики почати вести блог на сайті

Не можна стукати по клавішах і отримувати результат. Думайте що і навіщо робите. Завжди тримайте в умі читача і його потреби.

1. Регулярність - запорука успіху

Регулярне розміщення нових статей - запорука успіху.

Ви отримаєте:

 1. Зацікавленість аудиторії. Читачі точно знають, коли варто заглянути до вас на сайт.
 2. Жвавість в очах клієнтів. Ліди побачать, що ви все ще існуєте. Компанія розвивається і сайт постійно оновлюється. Плюс один привід залишити заявку.
 3. Жвавість в очах пошукових систем. Вони побачать, що за сайтом стежать і збережуть його позиції у видачі. Закріплення успіхів просування.

Наприклад, я випускаю по одній статті в тиждень. Кожен раз в п'ятницю, суботу чи неділю в блозі з'являється щось нове. Постійні читачі про це знають. Вони відкривають сайт, дивляться поновлення і дають мені хороші поведінкові чинники.

Частина читачів з часом конвертується. Один замовник дивився блог 2 місяці. А потім від нього прийшов лист.

2. Лонгріди рулять інтернетом

Лонгріди в тренді. Довгі статті на 5-10 тисяч корисних символів дають хороші поведінкові фактори і подобаються пошуковим системам.

Тому сконцентруйтеся на створенні великого і потрібного читачам контенту. Написані просто так лонгріди марні. Вони займають місце, на їх створення йдуть гроші, час і сили.

В дослідженнях факторів ранжирування 2016 року відзначалася користь довгого контенту. Позиції в топі зайняті великими текстами.

Не забувайте про шортрідах. Короткі замітки, новини і інфографіка на 2 хвилини читання потрібні. Вони збирають перегляди, подобаються читачам і іноді викликають бурхливі обговорення.

Міксуйте типи контенту. Експериментуйте і відстежуйте результати.

3. Експертна і корисна інформація - основа блогу

Основні характеристики тексту для блогу інтернет-магазину або компанії - експертність і корисність. Плюс правильна довжина і красиве оформлення. Бажано додати інтерактивні елементи. Але без експертність і корисності ці дрібниці неефективні. Дотримуйтеся комплексного підходу в створенні контенту.

Нехай матеріал:

 • Охоплює одну конкретну тему. Намагаючись розповісти відразу про все, ви пробіжитеся по верхах. Заглиблюйтеся, це подобається читачам.
 • Враховує сучасний досвід. Це вже відноситься до експертність. Пишіть статті про пластикові вікна? Розповідайте сучасні реалії, замість досвіду минулого століття. Такий статті поділяться.
 • Глибоко розкриває тему. Читач прийшов отримати вичерпну відповідь на питання. Дайте його. Розкажіть максимум відомого. Проведіть дослідження теми і викладіть результати. Велика стаття отримує хороші поведінкові чинники.
 • Дає висновки. Висловлюйте думку і ставлення до ситуації. Нейтральні матеріали залишають аудиторію холодної. Статті з конкретним висновком поділять читачів на два табори. Згодних з вами і затятих супротивників. Перші перейнятися довірою до компанії, адже думки йдуть в одному напрямку. Це підвищить конверсію.
 • Буде корисний. Зачіпайте проблеми цільової аудиторії. Створюйте емоційний зв'язок. Просто компанії - минуле століття. Станьте другом, товаришем і помічником читача.

Завжди працюйте над своїм образом експерта. Так ви створите ядро ​​з впевнених в вас клієнтів.

4. Пам'ятайте про правильне SEO

Багато хто говорить забити на SEO. Навіть у мене іноді проскакують такі думки.

Будемо відверті - потрібні забити на застарілі прийоми. Наприклад, написання контенту з заточкою під ключі. Це погана оптимізація.

Використовуйте правильне SEO . На жаль, пошукові системи ще не готові похвалитися ІІ. Вони визначають релевантність статті за ключовими словами.

Вибирайте 2-4 фрази і акуратно вставляйте їх в текст. Непомітно для читача. Міняйте словоформу, розбавляйте і розбивайте. Пошукові системи тільки за .

Коли збереться велика база передплатників і з'являться постійні читачі, можна випускати контент без оптимізації. Трафік прийде без ключів. Його дасть розсилка, прямі заходи і розшарювання в соціальних мережах.

5. Картинки, відео та подкасти - не текст єдиним

Текст - це добре. Я вже говорив, що на нього припадає майже 50% чинників ранжирування. Але на одному текстовому контенту не виїхати. Людям потрібна графіка, відео, звук і інший інтерактив.

Дайте читачеві максимум різноманітності. Запишіть статтю в відеоформаті, зробіть подкаст з експертом або створіть інфографіку. Все це поліпшить статтю. Поведінкові фактори і глибина перегляду збільшаться. Результат - кращі позиції і довіру з боку читачів.

На створення якісного контенту доведеться витратиться. Грошима, силами і часом. Але це окупиться. Пам'ятайте, в 2017 році компанії змагаються в медійному полі. Б'ються за увагу клієнта. Відстанете від конкурентів - доведеться довго і наполегливо наздоганяти, задовольняючись крихтами з загального столу.

5 типів контенту для блогу

Як писати розібралися. Залишилося зрозуміти, що писати в блог компанії на сайті.

Подивіться своїх конкурентів. Бачите корисні статті, що допомагають читачеві? Ці компанії молодці. Вони зрозуміли контент-маркетинг і на максимум використовують його.

Бачите блог з купою новин про випуск заводом чергових 100500 сепулек? Вони не зрозуміли контент-маркетинг. Їх блог марний клієнтам, отримує мало переглядів і расшаріваніє. Він зламаний.

Беріть на озброєння 5 ідей для контенту в блог.

Пишіть цікаво, регулярно і багато. Експертні статті захоплюють увагу цільової аудиторії.

1. Експертні статті про те, що ви робите

Людям цікаво подивитися, що роблять професіонали. Заходьте ввечері на розважальні ресурси. Безліч переглядів збирають майстра, що показують і розповідають про свою роботу.

Беріть на озброєння. Розкажіть про своє виробництво пластикових вікон, пошиття одягу або фарбування автомобілів. Покажіть з фотографіями. Нехай клієнт побачить вашу внутрішню крутизну.

Пам'ятайте, для вас буденність - для клієнта магія.

Головне експертність. Поверхневий текст привертає мало уваги. Потрібні подробиці, м'ясо і цікаві факти. Тоді будуть розшарювання, лайки, переходи і зростання довіри до компанії.

2. Як це зробити - гайди для потенційних клієнтів

Ось на цьому місці у 75% замовників відбувається шок. Як це так, ділиться секретами майстерності?

Легко. Подивіться мій блог. Сходіть на Texterra. Загляньте до приватним ювелірам, гарбарника, столярам і так далі. Вони випускають гайди, як зробити щось.

Читачі подивляться, побачать що ви робите і подумають «Круто б повторити це!». Тільки 90% зупиниться на цій думці і, якщо захоче отримати щось таке, звернеться до вас. Решта 10% або зроблять все по гайду, або застопоряться на закупівлю матеріалів.

Людина така істота. Він легко загоряється ідей і швидко гасне. Йому хочеться отримати якусь прикольну штуку. Випробувати емоції від її володіння. І тільки мала частина готова зробити кроки складніше, ніж оформити замовлення.

Тому, діліться досвідом. У будь-якому випадку, все розкажуть і без вас. Так що не приховують. Оберігайте тільки виробничі секрети.

Детально розповідайте, що і як ви робите. Поетапно з картинками і описом. Це дасть окуляри експертність. Покаже працю за закритими дверима. І дасть обгрунтування ціни. Адже до цього багато читачів вважали, що все просто.

3. Аналіз поточної ситуації на ринку - що робити і як жити

Підходить для компаній, де на прийняття клієнтами рішень впливає загальна ситуація. Наприклад, будівництво.

Якщо вартість нерухомості зростає, опублікуйте про це новина. Зіграйте на страху сильно переплатити. І запропонуйте захиститися, вплутавшись в іпотеку для будівництва заміського будинку.

Шукайте цікаву інформацію на ринку. Дивіться, що може вплинути на настрої користувачів. Використовуйте це для створення довірчих відносин з лідом і подальшої конверсії.

Використовуйте це для створення довірчих відносин з лідом і подальшої конверсії

Цікава аналітика ринку викликає бурхливе обговорення. Читачі нишпорять статті, залучаючи нових учасників обговорення.

4. Актуальні новини галузі - що відбувається з вашим напрямом

Новини галузі - благодатна тема. Можливість пофантазувати про майбутнє або дати сувору оцінку реальності. Гаряча тема цікава читачам.

Наприклад, ви плануєте освоювати віртуальну реальність і впроваджувати її в свої продукти - це так собі новина. А ось розповідь, що Microsoft викотили на ринок AR-окуляри і ви через них покажіть клієнтам голограми будинків - це круто.

Беріть цікаві новини індустрії. Розповідайте, чим вони корисні вашим клієнтам. Які реалізуєте через них фішки.

Вхопившись за гарячу новину, ви отримаєте купу переглядів і приріст клієнтів. У мене таке було і зберігається з статтею про фільтр Баден-Баден .

5. Новини вашої компанії - розповідь про себе коханих

Ось і улюблені всіма новини. Але не про 100500 сепулька. Вибирайте цікаві події і підносите їх правильно.

Класно, що ви випустили 100 човнів в цьому місяці. Але читачеві цікавіше новина, що ви випустили 100 ексклюзивних катерів з такими-то характеристиками.

Непогано, що ви закупили купу VR-окулярів. Але читачеві хочеться дізнатися, як і для чого вони будуть використані.

І все в такому дусі. Просто подія нудно. Цікаво через що і навіщо воно сталося. Які наслідки принесе. Як вплине на клієнтів.

Максимально розкривайте інформацію і чіпляйте читача.

Блог - самостійна одиниця в маркетингу

Блог - один з основних інструментів внутрішнього контент-маркетингу. Купа статей. Майже безмежні можливості для оптимізації і створення інтерактиву. Залучення користувачів і збір бази передплатників. Цей інструмент здатний на багато що. Потрібні тільки грамотні фахівці і хороший бюджет.

Приготуйтеся створити забійний блог. Пишіть мені на пошту , В ВК або через зворотний зв'язок. Увіллюся в ваш проект, вивчу бізнес і запропоную цікавий контент-план. Пора боротися з конкурентами сучасними методами.

А ще приходите за новими корисними статтями щотижня. Тисніть на кнопки праворуч і діліться з колегами і друзями цікавою інформацією.

Що далі?
Впевнені в позитивному відгуку?
Пишіть статті про пластикові вікна?
Бачите корисні статті, що допомагають читачеві?
Бачите блог з купою новин про випуск заводом чергових 100500 сепулек?
Як це так, ділиться секретами майстерності?
IRC (Internet Relay Chat)